Հակառակորդը կեսօրին հրետանի է կիրառել Բերձոր քաղաքի վրա. Արցախի ԱԻՊԾ
Օրվա ընթացքում Ադրբեջանը կրակի տակ է պահել Արցախի խաղաղ բնակավայրերը. կան տուժածներ։ Այս մասին հայտնում է Արցախի Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի սպա Հունան Թադևոսյանը։
«Օրվա ընթացքում Ադրբեջանը կրակի տակ է պահել Արցախի խաղաղ բնակավայրերը: Կան տուժածներ.
Կեսօրին հրետանի է կիրառվել Քաշաթաղի շրջանի Բերձոր քաղաքի վրա, կան բազմաթիվ ավերածություններ:
Հետկեսօրին թշնամին ռազմական ավիացիայով ռմբակոծել է Մարտունի քաղաքը՝ թիրախավորելով քաղաքացիական ենթակառուցվածքներ, հանրային ու տնտեսական նշանակության օբյեկտներ: Մարդկային կորուստներ չկան: Այստեղ ևս նյութական վնասները շատ են:
«Սմերչ» համազարկային կրակի ռեակտիվ համակարգով հրթիռակոծվել է նաև Մարտունու շրջանի Ննգի գյուղը: Կասետային ռումբերի հարվածի հետևանքով երեք կին վիրավորում է ստացել: Ամբողջությամբ ավերվել է մեկ տուն, տարբեր աստիճանի վնաս է հասցվել համայնքի այլ տների ու ենթակառուցվածքների ևս»,- գրել է նա։

В течение дня Азербайджан держал под обстрелом мирные населенные пункты Арцаха
В течение дня Азербайджан держал под обстрелом мирные населенные пункты Арцаха. Есть пострадавшие. Об этом на своей странице в Facebook написал представитель Государственной службы по чрезвычайным ситуациям Арцаха Унан Тадевосян.
''Днем был обстрелян артиллерией город Бердзор Кашатагского района, там много разрушений.
Во второй половине дня под бомбежкой военной авиации противника оказался город Мартуни. Был нанесен удар по гражданским инфраструктурам, общественным и экономическим объектам. Человеческих жертв нет. Здесь был нанесен значительный материальный ущерб.
Из системы залпового огня "Смерч" было обстрелено село Ннги Мартунинского района. Вследствие удара кассетными бомбами три женщины получили ранения. Один дом был полностью разрушен, в разной степени были повреждены другие дома и инфраструктура в общине՛՛,- написал он.