Պուտինը Էրդողանի հետ հեռախոսազրույցում խորը մտահոգություն է հայտնել Ղարաբաղում ահաբեկիչների մասշտաբային ներգրավվածության կապակցությամբ
Թուրքական կողմի նախաձեռնությամբ տեղի է ունեցել ՌԴ նախագահ Վլադիմի Պուտինի հեռախոսազրույցը Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հետ:
Ինչպես հայտնում է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը՝ Վլադիմիր Պուտինը Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հետ քննարկել է իրավիճակը Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում:
«Քննարկվել է Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում իրադարձությունների զարգացումը: Ռուսական կողմը խորը մտահոգություն է հայտնել շարունակվող ռազմական գործողությունների, ինչպես նաև բախումներում Մերձավոր Արևելքից ահաբեկիչների էլ ավելի մասշտաբային ներգրավվածության կապակցությամբ:
Վլադիմիր Պուտինը տեղեկացրել է գործընկերոջը Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկաարության հետ կոնտակտներին և անհապաղ հրադադարին ու ճգնաժամի ապաէսկալացմանը հասնելուն ուղղված քայլերի մասին:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել հետագայում ևս կորդինացնել Ռուսաստանի և Թուրքիայի արտաքին ու պաշտպանական գերատեսչությունների, ինչպես նաև երկու երկրների հատուկ ծառայությունների գործունեությունը», - ասված է հաղորդագրության մեջ:

Putin and Erdogan Discuss Situation in Nagorno Karabakh
By the initiative of the Turkish side, Russia’s President Vladimir Putin had a telephone conversation with President of Turkey Recep Tayyip Erdogan.
As the press service of Kremlin reports, during the conversation a number of issues were discussed, including Nagorno Karabakh conflict.
''The developments in Nagorno Karabakh conflict zone were discussed. The Russian side expressed deep concern over the ongoing military operations, as well as over the more large-scale involvement of terrorists from the Middle East.
Vladimir Putin informed about his contacts with the leaders of Azerbaijan and Armenia and the measures aimed at achieving ceasefire as soon as possible and de-escalation of the crisis.
An agreement was reached to also implement coordination between the foreign and defense ministries of Russia and Turkey, as well as between the special services of the two countries'', the statement reads.