Սա պատերազմական հանցագործություն է, որը խախտում է մարդու բժշկական օգնություն ստանալու իրավունքը․ ՀՀ առողջապահության նախարարություն
Ադրբեջանական զինված ուժերն այսօր հրթիռակոծել են Ստեփանակերտը և Շուշին` այս անգամ բնակելի հատվածների հետ զուգահեռ թիրախավորելով անգամ բժշկական կենտրոններ։ Գրված և չգրված բոլոր նորմերով սա պատերազմական հանցագործություն է, որը խախտում է մարդու բժշկական օգնություն ստանալու իրավունքը, ասված է ՀՀ առողջապահության նախարարության տարածած հայտարարության մեջ:
«Կոչ ենք անում բոլոր միջազգային կազմակերպություններին, միջազգային հանրությանը` դատապարտելու և կոնկրետ քայլեր ձեռնարկելու ահաբեկչական այս ակտի կապակցությամբ», - նշված է հայտարարության տեքստում:

Это военное преступление, которое нарушает право человека на медицинскую помощь: Минздрав Армении об обстреле медцентров в Арцахе
Вооруженные силы Азербайджана сегодня подвергли ракетному удару города Степанакерт и Шуши, в этот раз параллельно с жилыми районами были обстреляны медицинские центры, говорится заявлении, распространенном министерством здравоохранения Армении.
"Согласно всем писанным и неписанным законам, это военное преступление, которое нарушает право человека на медицинскую помощь.
Призываем все международные организации, международное сообщество осудить этот террористический акт и предпринять конкретные шаги", - отмечается в заявлении Минздрава Армении.