Բերձորի ուղղությամբ հայկական կողմը դիրքային բարելավումներ է իրականացրել
Արցախի նկատմամբ Ադրբեջանի սանձազերծած պատերազմում Բերձորի ուղղությամբ հայկական զինված ուժերի ստորաբաժանումներին հաջողվել է որոշակի դիրքային բարելավումներ իրականացնել: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին հոկտեմբերի 28-ին հրավիրված մամուլի ասուլիսին ասել է Պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Այսօր ամբողջ օրն Ադրբեջանի զինված ուժերը, ինչպես նաև նրան աջակցող ահաբեկչական խմբավորումները, հատուկ նշանակության տարբեր ջոկատները շարունակել են իրենց հարձակողական տարաբնույթ գործողությունները ՀՀ սահմանի երկայնքով տեղակայված ստորաբաժանումների ուղղությամբ, ինչպես նաև Արցախի հյուսիսից, մինչև հարավային ուղղությունը: Բերձորի ուղղությամբ և հարավային հատվածում որոշակի ոչ լայնամասշտաբ մարտական գործողություններ են ընթացել: Հակառակորդին չի հաջողվել առաջանալ դեպի Բերձորի ուղղություն, չնայած նրա որոշակի ջանքերի: Այս ուղղությամբ մեր ԶՈՒ ստորաբաժանումներին հաջողվել է որոշակի դիրքային բարելավումներ իրականացնել»,- ասաց Հովհաննիսյանը:
Արծրուն Հովհաննիսյանը նշել է, որ հյուսիսային ուղղությամբ հակառակորդի կողմից հիմնականում վարվել է հրետանային կրակ, մասնավորապես Մարտակերտ և ավելի հյուսիս ընկած ստորաբաժանումների ուղղությամբ:
«Մարտական գործողությունները շարունակվել են նաև հարավային ուղղությամբ: Շարունակվել են նաև նախորդիվ նշված գյուղերի ուղղությամբ դիվերսիոն խմբերի չեզոքացման աշխատանքները: Այդ աշխատանքները կրում են օջախային, դանդաղ, ոչ ինտենսիվ, սակայն համառ բնույթ»,- ասաց ՊՆ ներկայացուցիչը:

В направлении Бердзора ВС Армении достигли позиционных успехов: бои продолжаются
В войне, развязанной Азербайджаном против Арцаха, подразделениям Вооруженных сил Армении удалось добиться определенных позиционных улучшений в направлении Бердзора. Как сообщает Арменпресс, об этом на пресс-конференции 28 октября заявил представитель Минобороны Армении Арцрун Ованнисян.
''В течение дня азербайджанские вооруженные силы, а также поддерживающие их террористические группы, различные спецподразделения продолжали наступательные операции в направлении частей, расположенных вдоль границы с Арменией, а также с севера Арцаха до южного направления.
В южной части и в направлении Бердзора велись не масштабные боевые действия. Врагу не удалось продвинуться к Бердзору, несмотря на все его усилия. В этом направлении подразделениям наших Вооруженных сил удалось добиться определенных позиционных улучшений'', - сказал Ованнисян.
Арцрун Ованнисян отметил, что в северном направлении враг в основном использовал ракетную артиллерию, в частности, в направлении Мартакерта и севернее.
''Бои продолжались и на южном направлении. Продолжались также работы по нейтрализации диверсионных групп в направлении ранее упомянутых сел. Эти действия носят локальный, медленный, неинтенсивный, но настойчивый характер'', - сказал представитель минобороны.