Ռուսաստանը ստույգ տվյալներ է ստացել Ղարաբաղում սիրիացի գրոհայինների վերաբերյալ, այդ թվում՝ գործընկեր հատուկ ծառայություններից. Նարիշկին
AFP / NAZEER AL-KHATIB
Ռուսաստանի արտաքին հետախուզական ծառայությունը (ԱՀԾ) Ղարաբաղի մարտերում Սիրիայից զինյալների մասնակցության մասին ստույգ տվյալներ է ստացել այդ թվում՝ Մերձավոր և Միջին Արևելքի երկրների գործընկեր հետախուզական ծառայություններից, հայտարարել է ՌԴ ԱՀԾ տնօրեն Սերգեյ Նարիշկինը РИА Новости-ին տված հարցազրույցում:
Նրա խոսքով՝ ԱՀԾ-ն ճշգրիտ տեղեկություններ ունի մարտական գոտում ահաբեկիչների ներկայության մասին, այդ թվում՝ Մերձավոր Արևելքից և, առաջին հերթին, Սիրիայից:
«Այս տվյալները մենք ստանում ենք մի շարք երկրներից, տարբեր աղբյուրներից և  տարբեր գործընկերներից, Մերձավոր Արևելքից, Մերձավոր և Միջին Արևելքում գործընկեր ծառայություններից», - ասել է Նարիշկինը:

Россия получила данные о сирийских боевиках в Карабахе, в том числе, от партнерских спецслужб: Нарышкин
AFP / NAZEER AL-KHATIB
Точные данные об участии боевиков из Сирии в боях в Нагорном Карабахе Служба внешней разведки России получила, в том числе, от партнерских спецслужб стран Ближнего и Среднего Востока, заявил директор СВР Сергей Нарышкин в интервью РИА Новости.
По словам Нарышкина, о присутствии в зоне боев террористов, в том числе из Ближнего Востока и, прежде всего, из Сирии, у СВР "были точные данные".
"Эти данные мы получаем из целого ряда стран, от разных источников и от разных наших партнеров, партнерских служб на Ближнем Востоке, Среднем Востоке", - сказал Нарышкин.