Խոակին Կապառոսը հրապարակել է Հայաստանի ազգային հավաքականի ընդլայնված կազմը
Նոյեմբերին Հայաստանի ազգային հավաքականը կանցկացնի 2 հանդիպում: Նոյեմբերի 15-ին՝ ժամը 21:00-ին (Երևանի ժամանակով)՝ Թբիլիսիի «Դինամո» մարզադաշտում, կկայանա ՈՒԵՖԱ Ազգերի լիգայի C լիգայի երկրորդ խմբի 5-րդ տուրի Վրաստան-Հայաստան հանդիպումը, իսկ նոյեմբերի 18-ին՝ ժամը 21:00-ին (Երևանի ժամանակով)` Կիպրոսի մայրաքաղաք Նիկոսիայի GSP մարզադաշտում՝  վերջին տուրի Հայաստան-Հյուսիսային Մակեդոնիա հանդիպումը:
Հայաստանի ազգային հավաքականը կսկսի նախապատրաստությունն առաջիկա հանդիպումներին նոյեմբերի 10-ից: Մարզական հավաքը կկայանա ՀՖՖ Տեխնիկական կենտրոն/ֆուտբոլի ակադեմիայում:
Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Խոակին Կապառոսը 2 հանդիպումներին նախապատրաստվելու համար հրավիրել է 27 ֆուտբոլիստի: Առաջին անգամ հավաքական են հրավիրվել «Ուրարտուի» կիսապաշտպան Հակոբ Հակոբյանը և «Փյունիկի» պաշտպան Ռոբերտ Հակոբյանը: Երկարատև դադարից հետո հավաքական է հրավիրվել «Արարատի» կիսապաշտպան Աղվան Պապիկյանը: Այս տարի առաջին անգամ հավաքականին կմիանա նաև Սարգիս Ադամյանը: Ամբողջական ցուցակը՝ ստորև:
Դավիթ Յուրչենկո – «Շախտյոր» (Կարագանդա, Ղազախստան)
Արման Հովհաննիսյան – «Տոբոլ» (Ղազախստան)
Վարազդատ Հարոյան – «Տամբով» (Ռուսաստան)
Անդրե Չալըշըր – «Գյոթեբորգ» (Շվեդիա)
Ռոբերտ Հակոբյան – «Փյունիկ»
Հայկ Իշխանյան – «Գանձասար-Կապան»
Անդրանիկ Ոսկանյան – «Վան»
Էդգար Բաբայան – «Հոբրո» (Դանիա)
Հենրիխ Մխիթարյան – «Ռոմա» (Իտալիա)
Գևորգ Ղազարյան – «ԱԵԼ» (Լիմասոլ, Կիպրոս)
Արշակ Կորյան – «Խիմկի» (Ռուսաստան)
Անգուլո Վբեյմար – «Գանձասար-Կապան»
Հակոբ Հակոբյան - «Ուրարտու»
Սոլոմոն Ուդո – «Արարատ»
Կարեն Մուրադյան – «Արարատ»
Աղվան Պապիկյան - «Արարատ»
Ալեքսանդր Կարապետյան - «Տամբով» (Ռուսաստան)
Խորեն Բայրամյանը չի միանա հավաքականին վնասվածքի պատճառով, իսկ Նորբերտո Բրիասկո Բալեկյանը չի միանա հավաքականին, քանի որ ստիպված կլինի Արգենտինա վերադառնալուց հետո անցնել երկշաբաթյա կարանտինի: Կորոնավիրուսի թեստերի անցկացումից հետո, կախված պատասխաններից, ֆուտբոլիստների ցանկում հնարավոր են փոփոխություններ:

Хоакин Капаррос обнародовал расширенный список игроков сборной Армении
В ноябре национальная сборная Армении проведет два матча. 15 ноября в 21:00 (ереванское время) на стадионе "Динамо" в Тбилиси состоится поединок 5-го тура второй группы лиги "С" Лиги Наций УЕФА Грузия – Армения, а 18 ноября в 21:00 в рамках 6-го тура Лиги Наций УЕФА пройдет встреча Армения - Северная Македония. Об этом сообщает пресс-служба ФФА.
Сборная Армении приступит к подготовке к предстоящим матчам 10 ноября. Сборы пройдут в Техническом центре ФФА/ Академии футбола.
Главный тренер национальной сборной Армении Хоакин Капаррос для подготовки к двум предстоящим играм пригласил 27 футболистов. Впервые в сборную вызваны полузащитник "Урарту" Акоп Акопян и защитник "Пюника" Роберт Акопян. После длительного перерыва под знамена сборной призван полузащитник "Арарата" Агван Папикян. Впервые в этом году к команде присоединится также Саркис Адамян.
Давид Юрченко - Шахтер (Караганда, Казахстан)
Арман Оганесян - "Тобол" (Казахстан)
Вараздат Ароян - "Тамбов" (Россия)
Андре Чалишир - Гётеборг (Швеция)
Роберт Акопян – "Пюник"
Айк Ишханян - "Гандзасар-Капан"
Андраник Восканян - "Ван"
Эдгар Бабаян - "Хобро" (Дания)
Георг Казарян - АЕЛ (Лимассол, Кипр)
Аршак Корян – "Химки" (Россия)
Тигран Барсегян – "Астана" (Казахстан)
Ваан Бичахчян – "Жилина" (Словакия)
Ангуло Вбеймар – "Гандзасар-Капан"
Соломон Удо - "Арарат"
Карен Мурадян - "Арарат"
Агван Папикян - "Арарат"
Александр Карапетян - "Тамбов" (Россия)
Саркис Адамян - "Хоффенхайм" (Германия).
Хорен Байрамян не присоединится к сборной из-за травмы, а Норберто Бриаско-Балекян не примкнет к команде, так как после возвращения в Аргентину ему придется находиться в двухнедельном карантине.
Добавим, что после тестов на коронавирус, в зависимости от ответов, возможны изменения в списке  приглашенных футболистов.