Վարչապետը հանդիպումների շարք է սկսել գործարար դաշտի ներկայացուցիչների հետ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպումների շարք է սկսել գործարար դաշտի ներկայացուցիչների հետ՝ Հայաստանի տնտեսական ակտիվության, ներդրումային միջավայրի վերականգման հարցեր քննարկելու համար:
Այսօր վարչապետը հանդիպել է Արդյունաբերողների և գործարարների միության նախագահ Արսեն Ղազարյանի, «ՍԻԼ կոնցեռն» ընկերության հիմնադիր Խաչատուր Սուքիասյանի, «Ալեքս հոլդինգ» ընկերության հիմնադիր Սամվել Ալեքսանյանի, «Սովրանո» ընկերության սեփականատեր Արման Սահակյանի, «Սպայկա» ընկերության սեփականատեր Դավիթ Ղազարյանի, «Մենյու էյէմ» ընկերության հիմնադիր Վահան Քերոբյանի հետ:
Քննարկման առանցքում եղել է կառավարություն-գործարար միջավայր կապի ամրապնդումը, ներդրումային ծրագրերի շարունակականության ապահովումը, տնտեսական լավատեսության վերականգնումը: Ձեռք են բերվել կոնկրետ պայմանավորվածություններ:

Пашинян начал серию встреч с представителями бизнес-сообщества
Премьер-министр Никол Пашинян начал серию встреч с представителями бизнес-сообщества для обсуждения вопросов активизации экономики и восстановления инвестиционного климата в Армении.
Сегодня премьер-министр встретился с главой Союза промышленников и предпринимателей Арсеном Казаряном, учредителем концерна "Сил" Хачатуром Сукиасяном, основателем компании "Алекс Холдинг" Самвелом Алексаняном, владельцем компании "Соврано" Арманом Саакяном, владельцем компании "Спайка" Давидом Казаряном и учредителем компании "Меню ЭйЭм" Вааном Керобяном.
Главной темой обсуждений было укрепление связей между государством и бизнес-сообществом, обеспечение продолжения инвестиционных программ, восстановление экономического оптимизма. Достигнуты конкретные договоренности.