Վարչապետը շարունակում է հանդիպումները գործարար դաշտի ներկայացուցիչների հետ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շարունակում է հանդիպումները գործարար դաշտի ներկայացուցիչների հետ՝ Հայաստանի տնտեսական ակտիվության, ներդրումային միջավայրի վերականգման հարցեր քննարկելու նպատակով:
Այսօր վարչապետը հանդիպել է «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ընկերության գլխավոր տնօրեն Կարեն Հարությունյանի, «Գազպրոմ Արմենիա» ՓԲԸ վարչության նախագահ-գլխավոր տնօրեն Հրանտ Թադևոսյանի, «ՌԵՆՇԻՆ» շինարարական-ներդրումային ընկերության գլխավոր տնօրեն Էդուարդ Մարությանի, «Նուշիկյան ասոցիացիա» ընկերության հիմնադիր նախագահ Գարեգին Նուշիկյանի հետ:
Քննարկվել են կառավարություն-գործարար միջավայր կապի ամրապնդմանը, ներդրումային ծրագրերի շարունակականության ապահովմանը, տնտեսական լավատեսության վերականգնմանը վերաբերող հարցեր: Ձեռք են բերվել կոնկրետ պայմանավորվածություններ:

Prime Minister Nikol Pashinyan continues to hold meetings with business community representatives to discuss issues related to economic activity in Armenia and the restoration of the investment climate.
Today, the Prime Minister met with Director General of Electric Networks of Armenia Karen Harutyunyan, Director General of Gazprom Armenia CJSC Hrant Tadevosyan, Founding Director of RENSHIN Construction and Investment Company Eduard Marutyan and Founding President of Nushikyan Association Garegin Nushikyan,
Issues related to the strengthening of government-business community connectivity, ensuring the continuity of investment programs, and restoring economic optimism were discussed during the meeting. Specific agreements have been reached.