Գերմանիան 2 մլն եվրո է հատկացրել Լեռնային Ղարաբաղում ԿԽՄԿ-ի աշխատանքների համար
Գերմանիայի կառավարությունը 2 մլն եվրո է ուղղել Կամիր խաչի միջազգային կոմիտեին Լեռնային Ղարաբաղում գործունեություն ծավալելու համար: Ինչպես փոխանցում է ՏԱՍՍ գործակալությունը, այս մասին նշվում է Գերմանիայի կառավարության՝ մարդու իրավունքների հարցով լիազոր Բերբել Քոֆլերի հայտարարության մեջ:
«Ողջունում եմ այն փաստը, որ 6 շաբաթ տևած դաժան մարտերից հետո նոյեմբերի 9-ին Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև համաձայնություն է ձեռք բերվել հրադադարի մասին: Երախտապարտ եմ ԿԽՄԿ-ի ներգրավվածության և աշխատանքի համար, որին Գերմանիայի կառավարությունը 2 մլն եվրո է հատկացրել: Օգնություն տրամադրելու համար ծայրահեղ կարևոր է, որ ԿԽՄԿ-ն և մարդասիրական այլ կազմակերպություններ անարգել հասանելիություն ունենան մարդկանց մոտ»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:

Германия выделила €2 млн на работу МККК в Нагорном Карабахе
Правительство Германии направило €2 млн Международному комитету Красного Креста (МККК) на его деятельность в Нагорном Карабахе. Об этом говорится в распространенном в среду заявлении уполномоченной правительства ФРГ по правам человека Бэрбель Кофлер, передает ТАСС
"Я приветствую тот факт, что после шести недель ожесточенных боев 9 ноября было достигнуто соглашение о прекращении огня между Арменией и Азербайджаном. Я благодарна за неустанную вовлеченность и работу МККК, которому правительство [ФРГ] выделило €2 млн. Для доставки помощи крайне необходимо, чтобы МККК и другие гуманитарные организации имели беспрепятственный доступ к людям", - говорится в сообщении.