Լավրովը հայտարարել Է Մոսկվայի և Մինսկի գործերին ԱՄՆ-ի և ԵՄ-ի միջամտության փորձերի մասին
ԱՄՆ-ը և ԵՄ-ն փորձում են ակտիվորեն ազդել Ռուսաստանի և Բելառուսի ներքին գործընթացների վրա, արևմտյան առաջնորդները դա չեն Էլ թաքցնում: Այդ մասին հայտարարել Է ՌԴ ԱԳ նախարարության ղեկավար Սերգեյ Լավրովը, հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստին:
«Մենք խոսել ենք հարաբերությունների մասին, որոնք ստեղծվել են մեր երկրների և Արևմուտքի, եվրատլանտյան միության, ՆԱՏՕ-ի, ԵՄ-ի, ԱՄՆ-ի միջև: Մենք տեսնում ենք, անկեղծ ասած, թշնամական վերաբերմունք և՛ Ռուսաստանի, և՛ Բելառուսի Հանրապետության նկատմամբ: Տեսնում ենք մեր երկրների ներքին գործընթացների վրա ակտիվորեն ազդելու փորձեր, այո, իսկն ասած, արևմտյան առաջնորդները դա առանձնապես չեն Էլ թաքցնում»,-ասել Է Լավրովը՝ ամփոփելով Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի հետ կայացած բանակությունների արդյունքները:
ՌԴ ԱԳ նախարարը Մինսկ Էր ժամանել նոյեմբերի 25-ի երեկոյան՝ մասնակցելու երկու երկրների ԱԳ նախարարությունների կոլեգիաների համատեղ նիստին:

Лавров заявил о попытках США и ЕС вмешаться в дела Москвы и Минска
США и ЕС пытаются активно влиять на внутренние процессы в России и Белоруссии, западные лидеры этого и не скрывают, заявил глава МИД РФ Сергей Лавров, передает РИА Новости.
"Мы говорили об отношениях, которые складываются между нашими странами и Западом, евроатлантическим союзом, НАТО, ЕС, США. Мы видим, прямо скажем, враждебное отношение и к России, и к Республике Беларусь. Видим попытки активно влиять на внутренние процессы в наших странах, да, собственно говоря, западные лидеры этого особо и не скрывают", - сказал Лавров по итогам переговоров с президентом Белоруссии Александром Лукашенко.
Глава МИД РФ прибыл в Минск в среду вечером для участия в совместном заседании коллегий МИД двух стран.