Լեռնային Ղարաբաղում մեկ օրում վնասազերծվել է 168 պայթյունավտանգ առարկա
Լեռնային Ղարաբաղում ռուս խաղաղապահները մեկ օրվա ընթացքում հայտնաբերել և ոչնչացրել են 168 պայթյունավտանգ առարկա: Այս մասին հայտնել են Ռուսաստանի Պաշտպանության նախարարությունից, փոխանցում է «ՏԱՍՍ»-ը:
«Օրվա ընթացքում հայտնաբերվել է 168 պայթուցիկ առարկա: Դրանք տեղափոխվել են հատուկ սարքավորված աղբավայր և ոչնչացվել», - հայտնել են ՌԴ ՊՆ-ից:
Ավելի վաղ Ռուսաստանի արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը հայտնել էր, որ Լեռնային Ղարաբաղում ռազմական գործողությունների ավարտից հետո վերանորոգված առաջին տասը տները պատրաստ կլինեն բնակեցման մոտ ժամանակներում:

За сутки в Нагорном Карабахе обезврежено 168 взрывоопасных предметов
Российские миротворцы в Нагорном Карабахе обнаружили и уничтожили за сутки 168 взрывоопасных предметов. Об этом сообщили журналистам в Минобороны России в пятницу, передает ТАСС.
"За сутки обнаружено 168 взрывоопасных предметов, которые вывезены на специально оборудованный полигон и уничтожены", - отметили в военном ведомстве.
В частности, были разминированы две линии электропередачи и четыре вышки сотовой связи.
Кроме того, российские миротворцы оказывают помощь в восстановлении мирной жизни и обеспечивают возвращение беженцев. "За сутки в Нагорный Карабах с территории Армении вернулись 1 777 человек", - отметили в Минобороны, подчеркнув, что всего с 14 ноября вернулись 18 968 беженцев.