Չինաստանի ղեկավար Սի Ծինփինը զինվորականներին կոչ է արել չվախենալ մահից և պատրաստվել պատերազմի
Չինաստանի առաջնորդ Սի Ծինփինը զինվորականներին կոչ է արել «չվախենալ մահից և պատրաստվել հաղթանակի»: Այս մասին փոխանցում է Lenta.ru-ն՝ հղում կատարելով Daily Mail-ին:
Հրամանատարության հետ հանդիպման ընթացքում նա զինված ուժերին կոչ է արել ուշադրությունը կենտրոնացնել ռազմական գործողությունների նախապատրաստմանը: Նրա խոսքով՝ հնարավոր է հասնել իրական ռազմական պայմաններում:
Հիշեցնենք, որ նոյեմբերի 1-ին ամերիկացի քաղաքագետ Քրիստոֆեր Լեյնը նախազգուշացրել էր, որ ԱՄՆ-ն և Չինաստանն ընտրել են ռազմական հակազդեցության կուրսը: Քաղաքագետի կարծիքով՝ պատերազմի դրդող գործոնը Չինաստան-Ամերիկա հարաբերություններն են, որոնք գտնվում են ազատ անկման վիճակում:
15 տարի շարունակ Կառավարության տարբեր մարմիններ իրար վրա գցելով օդաչուների վնասի հատուցման հարցը՝ խախտում են նրանց իրավունքները. ՄԻՊ

Си Цзиньпин призвал китайских военных готовиться к войне
Лидер Китая Си Цзиньпин призвал военных ''не бояться смерти и готовиться к победам''. Об этом сообщает Daily Mail со ссылкой на государственные СМИ Китая, передает Lenta.ru.
В ходе встречи с командованием он призвал вооруженные силы сосредоточить внимание на подготовке к боевым действиям. Этого, отметил он, возможно добиться в реальных боевых условиях.
1 ноября американский политолог Кристофер Лейн предупредил, что США и Китай взяли курс на вооруженное противостояние. По его мнению, фактором, подталкивающим к войне, являются американо-китайские отношения, которые находятся в состоянии свободного падения.