ՀՀ ՊՆ և ԱՀ ԱԳ նախարարները կարևորել են հայ զինծառայողների վերադարձի աշխատանքները
Աշխատանքային այցով Երևանում գտնվող Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանը նոյեմբերի 28-ին հանդիպում է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանի հետ:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, Մասիս Մայիլյանը շնորհավորել է Վաղարշակ Հարությունյանին՝ ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնը ստանձնելու առիթով՝ հատուկ ընդգծելով, որ ստեղծված դժվարին իրավիճակում այն էլ ավելի մեծ պատասխանատվություն է ենթադրում:
Հանդիպմանը կողմերն անդրադարձ են կատարել Ռուսաստանի Դաշնության խաղաղապահ առաքելության իրականացման ընթացքին՝ կարևորելով հանրապետությունում կայունության ապահովման և մարդասիրական ոլորտում առկա բարդ խնդիրների լուծմանն ուղղված Արցախի իշխանությունների հետ համագործակցությամբ ձեռնարկվող միջոցառումները։
Նախարարները երկուստեք նշել են Արցախի Հանրապետության դեմ սանձազերծված ադրբեջանա-թուրքական ագրեսիայի արդյունքում զոհված հայ զինծառայողների մարմինների դուրսբերման, անհայտ կորածների ճակատագրերի բացահայտման, ռազմագերիների, ինչպես նաև պատանդների ազատ արձակման ուղղությամբ աշխատանքների արագ իրականացման կարևորությունը:

Masis Mayilian Met with Minister of Defence of the Republic of Armenia
On November 28, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh Masis Mayilian, while on a working visit in Yerevan, met with Minister of Defence of the Republic of Armenia Vagharshak Harutyunyan.
Masis Mayilian congratulated Vagharshak Harutyunyan on taking office as head of the Armenian Ministry of Defence, emphasizing that in the current difficult situation it implies even greater responsibility.
At the meeting, the sides touched upon the process of the implementation of the peacekeeping mission by the Russian Federation, noting the importance of measures taken in cooperation with the authorities of Artsakh to ensure stability in the Republic and to address complex humanitarian issues.
The ministers stressed the importance of the soonest implementation of activities aimed to retrieve from the areas of recent fighting the bodies of Armenian servicemen fallen as a result of the Azerbaijani-Turkish aggression against the Republic of Artsakh, to clarify the fate of the missing persons and to release the prisoners of war and hostages.