Արմեն Սարգսյանը նամակ է հղել Վլադիմիր Պուտինին
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը ադրբեջանական կողմում գտնվող ռազմագերիների, պատանդների վերադարձի հարցով դիմել է Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինին:
Նախագահ Սարգսյանի նամակում մասնավորապես նշվում է, որ Հայաստանի հասարակությունն ու սփյուռքը խիստ անհանգստացած են ադրբեջանական գերության մեջ հայտնված զինվորների և քաղաքացիական անձանց շուրջ ստեղծված իրավիճակով:
Ռուսաստանի նախագահի միջնորդությունը մեծ աջակցություն կլինի Ադրբեջանի կողմից գերեվարված մեր զինվորականներին և քաղաքացիական անձանց, ինչպես նաև զոհվածների մարմինները վերադարձնելու չափազանց զգայուն խնդրի լուծման գործում:

Президент Армен Саркисян направил письмо Владимиру Путину
Президент Республики Армения Армен Саркисян по вопросу возвращения военнопленных и заложников, находящихся в Азербайджане, обратился к президенту Российской Федерации Владимиру Путину. Как передает Арменпресс, об этом сообщили в управление по связям с общественностью аппарата президента Армении.
В письме президента Саркисяна, в частности, отмечается, что общество и диаспора Армении крайне обеспокоены ситуацией вокруг оказавшихся в азербайджанском плену солдат и гражданских лиц.
Посредничество президента России будет большим содействием в решении чрезвычайно чувствительной проблемы возвращения наших военных и гражданских лиц, а также тел погибших.