Գոռ Գևորգյանը հայտնել է «Իմ քայլ»-ը խմբակցությունից դուրս գալու մասին
Պատգամավոր Գոռ Գևորգյանը ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է «Իմ քայլ»-ը խմբակցությունից դուրս գալու մասին:
«Սիրելի´ հայրենակիցներ,
Վերահաստատում եմ, որ ինձ համար ազգային համերաշխությունն ու միասնությունը, ներքաղաքական կայունությունն անքննելի առաջնահերթություններ են:
Հայաստանի և Արցախի առջև ծառացած խնդիրների ինստիտուցիոնալ լուծումներին կարելի է հասնել միայն համազգային համախմբման, ներքաղաքական կայունության և ՀՀ Սահմանդրությանն անվերապահորեն հետևելով:
Այս օրերին փորձել եմ ջանքերս ուղղել գործընկերներիս հետ երկխոսելու, ստեղծված իրավիճակը սթափ գնահատելու և մեր Պետության համար առավել արդյունավետ լուծումներ գտնելու գործին:
Միևնույն ժամանակ, այս շրջանում ակնհայտ դարձած որոշակի իրողությունների, մեր Պետության առջև ծառացած մի շարք առանցքային և խնդրահարույց հարցերի շուրջ առկա սկզբունքային տարաձայնություններից ելնելով` որոշում եմ կայացրել դուրս գալ «Իմ քայլ»-ը խմբակցությունից` որպես անկախ պատգամավոր շարունակելով ընտրողներիս առջև ստանձնած պարտավորություններիս կատարումը:
Ուզում եմ նաև ընդգծել, որ քաղաքական գործունեություն սկսելու ամենակարևոր մղումը եղել է նոր, ավելի ուժեղ Հայաստան կառուցելու գործին լծվելու գաղափարը: Կյանքում և գործունեությանս ընթացքում կաշկանդված չեմ եղել մտքերս արտահայտելու և դիրքորոշումս հայտնելու հարցերում և այս առումով կարծում եմ` կայացված որոշումը ընկալելի կլինի նաև խմբակցության այն գործընկերներիս համար, ովքեր ավելի լավ գիտեն սկզբունքներիս և արժեքներիս նկատմամբ միշտ հավատարիմ լինելու պարտավորությանս մասին:
Այսուհետ ևս, շարունակելու եմ ուժերիս ներածի չափով ծառայել հայրենիքիս:
Կիսում եմ ժողովրդիս ցավն ու վիշտը, խոնարհումս բոլոր նահատակների շիրիմներին, հերոս մարտիկներին և Հայոց բանակին», - գրել է նա:

Еще один депутат покинул правящую фракцию НС Армении "Мой шаг"
Депутат Национального Собрания Армении от фракции правящего блока «Мой шаг» Гор Геворкян сообщил о своем решении выйти из состава фракции и продолжать работу в парламенте в качестве независимого депутата, передает Panorama.am.
На своей странице в соцсети Facebook он написал:
"Дорогие соотечественники, подтверждаю, что для меня национальная солидарность и единство, внутриполитическая стабильность являются неоспоримыми приоритетами.
Институциональных решений стоящих перед Арменией и Арцахом проблем можно достичь только путем общенациональной консолидации, внутриполитической стабильности и безоговорочного следования Конституции Республики Армения.
В эти дни я пытался направить свои усилия на диалог с коллегами, здравую оценку сложившейся ситуации, поиск более эффективных для нашего государства решений.
В то же время, исходя из определенных реалий, ставших очевидными в этот период, из принципиальных разногласий по ряду ключевых и проблемных вопросов, стоящих перед нашим государством, я принял решение выйти из состава фракции “Мой шаг”, и продолжать выполнение своих обязательств перед избирателями в качестве независимого депутата.
Хочу также подчеркнуть, что моим основным желанием начать политическую деятельность была идея впрячься в дело строительства новой, более сильной Армении. В своей жизни и в деятельности я не был стеснен в вопросах выражения мыслей и выражения позиции, и в этом плане я думаю, что принятое решение будет воспринято и тех коллег из фракции, которые лучше знают о моем обязательстве всегда быть верным моим принципам и ценностям.
Я и впредь буду служить Родине по мере своих сил и возможностей.
Разделяю боль и горе народа, преклоняюсь перед могилами всех павших, перед героями-воинами и перед Армянской армией".
Ранее о выходе из состава фракции "Мой шаг" заявили депутаты Вардан Атабекян и Тагуи Товмасян. Депутат от фракции "Мой шаг" Гаяне Абрамян сложила депутатский мандат.