ՀՀ-ում գործող կապի բոլոր օպերատորներին Արցախում գործունեություն ծավալելու հնարավորություն կտրվի
Աշխատանքային օրակարգի շրջանակում ընդունել եմ Beeline բրենդի ներքո գործող «Տելեկոմ Արմենիա» ընկերության տնօրեններ Հայկ և Ալեքսանդր Եսայանների գլխավորած պատվիրակությանը, այս մասին Facebook-յան իր էջում հայտնել է Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը։
«Քննարկել ենք Արցախում հեռահաղորդակցության ոլորտի զարգացմանը վերաբերող հարցեր: Համաձայնություն ենք ձեռք բերել համագործակցության, որի շրջանակներում կցուցաբերվի տեխնիկական և մասնագիտական մեծածավալ օգնություն, ինչն էլ էականորեն կբարելավի կապի ոլորտի ծառայությունների որակը Արցախում։
Ի դեպ, մոտ ժամանակներս ՀՀ-ում գործող կապի բոլոր օպերատորներին Արցախում գործունեություն ծավալելու հնարավորություն կտրվի: Հանձնարարականիս համաձայն՝ Կառավարությունն այս ուղղությամբ իրականացնում է ինտենսիվ բանակցություններ, որոնք, ընդհանուր առմամբ, պետք է հաջողված համարել: Ուստի, կարող եմ հավաստիացնել, որ արդեն գալիք տարվա սկզբին կունենանք ՀՀ-ում մատուցվող կապի ոլորտի ծառայությունների որակին և գներին համարժեք կապ՝ բջջայինի պարագայում՝ առանց ռոումինգի հավելավճարի»,-գրել է նախագահը։
Նա նշել է, որ վերջին շաբաթների ընթացքում տեխնիկական պատճառներով Արցախում առաջացած կապի խնդիրները մինչև օրվա ավարտ հիմնականում կլուծվեն:

All Communication Operators Functioning in Armenia Will Be Given the Opportunity to Operate in Artsakh
"Within the framework of my working agenda, I received the delegation led by Hayk and Alexander Yesayan, directors of the "Telecom Armenia" company operating under the Beeline brand. The meeting covered issues relating to the development of telecommunications in Artsakh. We have reached an agreement on cooperation, within the framework of which large-scale technical and professional assistance will be provided, which will significantly improve the quality of communication services in Artsakh.
By the way, in the near future, all communication operators functioning in Armenia will be given the opportunity to operate in Artsakh. On my instruction, the Government is conducting intensive negotiations in this direction, which, in general, should be considered successful. Therefore, I can assure you that at the beginning of the next year we will have a connection equivalent to the quality and price of the communication services provided in Armenia, wherein there will be no roaming surcharge for the mobile service.
P.S. The communication problems, arisen in Artsakh in recent weeks due to technical reasons, will be mainly resolved by the end of the day."