Ռուսաստանի և Ղարաբաղի միջև շուտով չվերթներ կսկսվեն. Աղբյուր
Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության և Ռուսաստանի իշխանությունները քննարկում են օդային հաղորդակցության բացման հարցը. դեկտեմբերին Ռուսաստանից առաջին թռիչքները կարող են վայրէջք կատարել Ստեփանակերտի օդանավակայանում:
«Հիմա երկու կողմերն էլ` մերն ու ռուսականը, ջանքեր են գործադրում դա իրագործելու համար», - ասել է Ռիա Նովոստի գործակալության զրուցակիցը:
Նա հավելել է, որ օդային նավահանգիստը սպասարկելու է նաև ուղևորատար չվերթներ, որոնք, ինչպես սպասվում է, ԼՂՀ կժամանեն ոչ միայն Մոսկվայից, այլև՝ Ռուսաստանի մարզերից, փոխանցում է Aysor.am:
Մեկ այլ աղբյուր հաստատել է այս ծրագրերի հավաստիությունը: Ըստ նրա, «հավանաբար այս ամսվա վերջին մենք ականատես կլինենք, թե ինչպես են առաջին ռուսական ինքնաթիռները վայրէջք կատարելու Լեռնային Ղարաբաղում»:

Russian Planes to Soon Land in Stepanakert Airport – Source
The authorities of Nagorno Karabakh Republic and Russia are discussing the issue on opening air communication.
In December first flights may land in Stepanakert airport.
“Now the two parties ours and Russian are exerting efforts to carry it out,” Russian RIA Novosti interlocutor saidAysor.am reports.
The source said the airport will serve the passenger flights, which as it is expected, will arrive to the NKR not only from Moscow but Russia’s provinces.
Another source confirmed the information.
“Probably by the end of the month we will witness the first Russian planes land in Nagorno Karabakh,” the source said.