ՀՀ ՄԻՊ. Սահմանազատումների արցերով բացակայում է պետական կառավարման մարմինների հաղորդակցությունը բնակիչների հետ
Սյունիքի մարզի սահմանամերձ գյուղերում սահմանազատումների ու սահմանագծումների հարցերով բացակայում է պետական կառավարման մարմինների (ոչ համայնքային) անմիջական հաղորդակցությունը սահմանային գյուղերի բնակիչների հետ, ինչի արդյունքում բնակիչների մոտ ստեղծվում է շարունակվող անորոշություն։
Այս մասին ասվում է Արման Թաթոյանի՝ Սյունիքի մարզ կատարած այցի արդյունքում ՀՀ ՄԻՊ պաշտոնական էջում տեղադրված հաղորդագրության մեջ

Омбудсмен: "По вопросам демаркации отсутствует сообщение органов государственного управления с жителями приграничных сел"
В приграничных селах Сюникской области по вопросам демаркации границы отсутствует непосредственное сообщение органов государственного управления (не общинных) с жителями приграничных сел. Об этом говорится в сообщении аппарата омбудсмена Армении Армана Татояна о ситуации в приграничных селах Сюника.
Как отмечается в сообщении, вследствие этого жители находятся в неопределенном состоянии. Подробности в видеоматериале, передает NEWS.am.