Հայկազ Բաղմանյանն ազատվել է ՀԱՊԿ միացյալ շտաբի պետի տեղակալի պաշտոնից
ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի հրամանագրով Հայկազ Բաղմանյանը 2020 թվականի դեկտեմբերի 31-ից ազատվելու է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության միացյալ շտաբի պետի տեղակալի պաշտոնից:
«Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը` համաձայն Սահմանադրության 133-րդ հոդվածի 1-ին մասի, ինչպես նաև «Զինվորական ծառայության և զինծառայողի կարգավիճակի մասին» օրենքի 40-րդ հոդվածի 1-ին մասի 2-րդ կետի.
Հայկազ Բաղմանյանին 2020 թվականի դեկտեմբերի 31-ից ազատել Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության միացյալ շտաբի պետի տեղակալի պաշտոնից»,-ասված է հրամանագրում:

Президент Армении Армен Саркисян подписал указ об освобождении генерал-лейтенанта Айказа Багманяна от должности заместителя руководителя Объединенного штаба ОДКБ. Соответствующий указ размещен на сайте главы армянского государства, передает News.am.
''Принимая за основу предложение премьер-министра, в соответствии с частью 1 статьи 133 Конституции, а также пунктом 2 части 1 статьи 40 закона ''О воинской службе и статусе военнослужащего'', с 31 декабря 2020 года освободить Айказа Багманяна от должности заместителя руководителя Объединенного штаба Организации Договора о коллективной безопасности'', - говорится в указе.
Замруководителя Объединенного штаба Айказ Багманян был назначен указом президента Армении в марте 2018 года.