Աշխատանքային խմբի շրջանակներում Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի փոխվարչապետերն աշխատելու են տարածաշրջանում տնտեսական և տրանսպորտային կապերի ապաշրջափակման ուղղությամբ
Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հայտարարել է, որ Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի փոխվարչապետերի գլխավորած եռակողմ աշխատանքային խումբը կզբաղվի Լեռնային Ղարաբաղում տնտեսական, առևտրային և տրանսպորտային կապերի ապաշրջափակման, ինչպես նաև սահմանների բացման հարցերով:
«Տարածաշրջանում տնտեսական, առևտրային և տրանսպորտային կապերի ապաշրջափակման, սահմանների բացման խնդիրն առանձնահատուկ ուշադրության է արժանի», - ասել է Պուտինը՝ երկուշաբթի Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի և ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպմանը: Այս մասին գրում է «Ինտերֆաքս»-ը:
«Ենթադրվում է, որ այդ հարցերով կզբաղվի հատուկ եռակողմ աշխատանքային խումբը, որը նախագահելու են Ռուսաստանի, Ադրբեջանի և Հայաստանի փոխվարչապետները», - ավելացրել է Պուտինը:
«Կցանկանայի հույս ունենալ, հարգելի գործընկերներ, որ մեր այսօրվա բանակցությունները կընթանան գործնական մթնոլորտում և կծառայեն տարածաշրջանում կայուն խաղաղության, անվտանգության և առաջադեմ սոցիալ-տնտեսական զարգացման ապահովմանը, ինչով մենք բոլորս, անկասկած, հետաքրքրված ենք», - ասել է ՌԴ նախագահը:

Special Trilateral Task Group Headed by Russian, Armenian, Azerbaijani Vice PMs to Deal With Unblocking Economic, Trade and Transport Communications
Russia’s president Vladimir Putin has stated today at the meeting with Armenian and Azerbaijani leaders that a trilateral task group headed by vice premiers of Armenia and Azerbaijan will deal with the issues on unblocking economic, trade and transport communications in Nagorno Karabakh as well as opening of borders, Aysor reports.
"The issue on unblocking economic, trade and transport communications in the region, the opening of the borders is of special significance," Putin stated on Monday at the meeting with Pashinyan and Aliyev, according to Interfax.
"It is expected that a special trilateral task group headed by the vice premiers of Russia, Azerbaijan and Armenia will deal with the issues," Putin added.
"I would like to hope, dear colleagues, that our today’s negotiations will pass in working atmosphere and will serve for ensuring stable peace, security and progressive social-economic development in the region, which we all, undoubtedly, are interested in," Putin stated