Իրանցի կարատեիստն իր ոսկե մեդալը նվիրել է Արցախում զոհված Արթուր Սուքիասյանի ընտանիքին
2017 թվականի հոկտեմբեր ամսին Հայաստանում անցկացված Կյոկուշին կարատեի Հայաստանի 12-րդ բաց առաջնությանը ոսկե մեդալ նվաճած իրանցի մարզիկ Ահմադ Բաղերիփուրը որոշել է իր ոսկե մեդալը, որպես հարգանքի տուրք, նվիրել 2020 թվականի Արցախյան պատերազմի ժամանակ զոհված հայազգի մարզիկ Արթուր Սուքիասյանի ընտանիքին։ Այս մասին տեղեկացնում է Իրանում ՀՀ դեսպանությունը:
Արթուր Սուքիասյանը և Ահմադ Բաղերիփուրը միասին հանդես են եկել մի շարք առաջնություններում և ունեցել բարեկամական հարաբերություններ։
Հունվարի 13-ին իրանցի մարզիկն ԻԻՀ-ում ՀՀ դեսպանության երրորդ քարտուղար Գոռ Շահվերդյանին է հանձնել իր ոսկե մեդալը՝ Արթուր Սուքիասյանի ընտանիքին փոխանցելու նպատակով։

Iranian champion in Kyokushin karate Ahmad Bagheripoor, the gold medal winner in 12th open championship in Armenia in 2017, dedicated his gold medal to Arthur Sukiasyan’s family, his Armenian counterpart killed during the war of Artsakh in 2020, as a tribute to the Armenian champion.
Arthur Sukiasyan and Ahmad Bagheripoor had friendly relations and appeared in many tournaments together.
As the Armenian Embassy in Iran reported, on January 13, the Iranian athlete delivered his gold medal to Gor Shahverdyan, third secretary of the Embassy of Armenia in the I.R. of Iran to be presented to Sukiasyans in Armenia.