Իրանցի կարատեիստն իր ոսկե մեդալը նվիրել է Արցախում զոհված Արթուր Սուքիասյանի ընտանիքին
2017 թվականի հոկտեմբեր ամսին Հայաստանում անցկացված Կյոկուշին կարատեի Հայաստանի 12-րդ բաց առաջնությանը ոսկե մեդալ նվաճած իրանցի մարզիկ Ահմադ Բաղերիփուրը որոշել է իր ոսկե մեդալը, որպես հարգանքի տուրք, նվիրել 2020 թվականի Արցախյան պատերազմի ժամանակ զոհված հայազգի մարզիկ Արթուր Սուքիասյանի ընտանիքին։ Այս մասին տեղեկացնում է Իրանում ՀՀ դեսպանությունը:
Արթուր Սուքիասյանը և Ահմադ Բաղերիփուրը միասին հանդես են եկել մի շարք առաջնություններում և ունեցել բարեկամական հարաբերություններ։
Հունվարի 13-ին իրանցի մարզիկն ԻԻՀ-ում ՀՀ դեսպանության երրորդ քարտուղար Գոռ Շահվերդյանին է հանձնել իր ոսկե մեդալը՝ Արթուր Սուքիասյանի ընտանիքին փոխանցելու նպատակով։

Иранский каратист подарил свою золотую медаль семье погибшего в Арцахе Артура Сукиасяна
Иранский спортсмен Ахмад Багерипур, завоевавший золотую медаль на прошедшем в октябре 2017 года в Армении 12-м Открытом чемпионате Армении по киокушин каратэ, решил посвятить свою золотую медаль семье погибшего во время Арцахской войны спортсмена армянского происхождения Артура Сукиасяна. Как передает Armsport.am, об этом сообщает посольство Армении в Иране.
Отметим, что Артур Сукиасян и Ахмад Багерипур вместе выступили в ряде чемпионатов и имели дружественные отношения.
Добавим, что 13 января иранский спортсмен третьему секретарю посольства Армении в ИРИ Гору Шахвердяну вручил свою золотую медаль с целью передачи семье Артура Сукиасяна.