Արցախի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Մհեր Աղաջանյանի լիազորությունները վաղաժամ դադարեցվել են: Այս մասին հայտնում է Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի լրատվության և հանրության հետ կապերի բաժինը:
«Արցախի Հանրապետության Ազգային Ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը հունվարի 15-ին հանդես է եկել պաշտոնական հաղորդագրությամբ, որում ասվում է.
««Դատախազության մասին» օրենքի 62-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 8-րդ կետի համաձայն՝ հունվարի 9-ին Գլխավոր դատախազը Ազգային ժողով էր ներկայացրել հրաժարականի դիմում և սահմանված կարգով կրկին դիմում է ներկայացրել հունվարի 15-ին: Ըստ այդմ՝ «Դատախազության մասին» օրենքի 62-րդ հոդվածի 4-րդ մասի համաձայն՝ հունվարի 15-ից վաղաժամկետ դադարել են Գլխավոր դատախազ Մհեր Աղաջանյանի լիազորությունները»»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:

Досрочно прекращены полномочия генерального прокурора Республики Арцах
Досрочно прекращены полномочия генерального прокурора Республики Арцах Мгера Агаджаняна, сообщает пресс-служба карабахского парламента.
"15 января председатель Национального собрания Республики Арцах Артур Товмасян выступил с официальным сообщением, в котором говорится: "Согласно п. 8 ч. 2 ст. 62 Закона "О прокуратуре", 9 января генпрокурор представил в Национальное собрание заявление об отставке и в установленном порядке вновь представил его 15 января. Исходя из  этого с 15 января досрочно прекращены полномочия генерального прокурора Мгера Агаджаняна, согласно ч. 4 ст. 62 Закона "О прокуратуре", - говорится в сообщении НС Арцаха.