Ինդոնեզիայում երկրաշարժի զոհերի թիվը հասել է 56-ի
Ինդոնեզիայում երկրաշարժի զոհերի թիվը հասել է 56-ի: Այս մասին հայտնել է երկրի Տարերային աղետների հետևանքների մեղմացման ազգային գործակալությունը:
Վերջինիս տվյալներով, երկրաշարժի հետևանքով վիրավորվել է ավելի քան 800 մարդ, մոտ 15 հազար մարդ զրկվել է տանիքից և ապաստան է փնտրում սարերում կամ տուժածների տեղավորման կենտրոններում, որոնք արդեն լեփ-լեցուն են:
Հուվարի 15-ի գիշերը Ինդոնեզական Սուլավեսի կղզում 6,2 մագնիտուտ ուժգնությամբ երկրաշարժ է տեղի ունեցել, էպիկենտրոնը գտնվել է Մաժենե քաղաքից 6 կմ հարավ-արևելք:

До 56 человек выросло количество погибших в результате землетрясения на индонезийском острове Сулавеси, сообщает Интерфакс со ссылкой на  Национальное агентство страны по смягчению последствий стихийных бедствий.
По его данным, более 800 человек получили ранения, около 15 тысяч лишились крова и ищут убежище в горах или переполненных центрах для размещения пострадавших.
Землетрясение магнитудой 6,2 произошло на острове в ночь на пятницу. Эпицентр находился в шести км к северо-востоку от города Маджене на глубине 10 км.