Հայ-ադրբեջանական շփման գծի ամբողջ երկայնքով շարունակվել է պահպանվել կայուն օպերատիվ իրավիճակ
Հունվարի 20-ին և 21-ի առավոտյան ՀՀ պետական սահմանի հայ-ադրբեջանական շփման գծի ամբողջ երկայնքով շարունակվել է պահպանվել կայուն օպերատիվ իրավիճակ, սահմանային միջադեպեր չեն արձանագրվել:
ՀՀ ԱԱԾ-ից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի պատասխանատվության տակ գտնվող Գորիս-Կապան միջպետական ավտոճանապարհի Որոտան-Դավիթ Բեկ հատվածում ևս միջադեպեր չեն արձանագրվել:
ՀՀ զինված ուժերի և ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի ստորաբաժանումները վերահսկում են սահմանային իրավիճակը սահմանագոտու ամբողջ երկայնքով և կատարում առաջադրված խնդիրները:

20 января и утром 21 января по всей протяженности армяно-азербайджанской линии соприкосновения государственной границы РА сохранялась стабильная оперативная обстановка, сообщает Panorama.am со ссылкой на пресс-службу минобороны Армении.
Согласно полученной из СНБ РА информации, приграничных инцидентов в зонах ответственности пограничных войск СНБ, в частности на участке Воротан-Давид-Бек межгосударственной автодороги Горис-Капан, не зарегистрировано.
Сообщается, что подразделения ВС РА и пограничных войск СНБ контролируют приграничную обстановку на всей протяженности границы, выполняют поставленные задачи.
Блинкен назвал Китай главной проблемой США
Поисковые работы на юге Арцаха не дали результатов
Российские миротворцы продолжают уничтожение взрывоопасных предметов, обнаруженных в Нагорном Карабахе