«Արմենիա» ավիաընկերությունը մոտ օրերս կվերականգնի կանոնավոր չվերթերը դեպի ՌԴ
Մոտ օրերս «Արմենիա» ավիաընկերությունը կվերականգնի Ռուսաստանի Դաշնության հետ կանոնավոր չվերթները։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է  ավիաընկերության փոխտնօրեն Գևորգ Խաչատրյանը:
«Մոտ օրերս, հավանաբար մինչև այս ամսվա վերջ, ՌԴ հետ կանոնավոր չվերթները կվերականգնվեն և ՀՀ քաղաքացիները կկարողանան Covid 19 թեստի բացասական արդյունք ունենալու պարագայում անարգել մուտք գործել ՌԴ տարածք»,- գրել է նա:
Այդ մասին հունվարի 20-ին Ազգային ժողովում հայտարարել էր նաև փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը՝ կոնկրետ ժամանակահատված չնշելով:

В ближайшие дни авиакомпания ''Армения'' возобновит регулярные рейсы в Российскую Федерацию. Как сообщает Арменпресс, об этом на своей странице в Facebook написал заместитель директора авиакомпании Геворг Хачатрян.
''Регулярные полеты с Россией будут возобновлены в ближайшие дни, по всей вероятности, к концу этого месяца. Граждане Армении смогут беспрепятственно въезжать в Россию, если у них будет отрицательный результат теста на Covid 19'', - написал он.
Об этом 20 января в Национальном Собрании заявил также вице-премьер Мгер Григорян, не назвав конкретных сроков.