ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանի գլխավորած պատվիրակությունը հունվարի 23-ին հանդիպումներ է ունեցել ԻԻՀ արդյունաբերության, հանքերի և առևտրի նախարար Ալիռեզա Ռազմհոսեյնիի և ԻԻՀ Կենտրոնական բանկի նախագահ Աբդոլնասեր Հեմմաթիի հետ։
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը տեղեկացնում է, որ ՀՀ էկոնոմիկայի և ԻԻՀ արդյունաբերության, հանքերի և առևտրի նախարարների միջև հանդիպման արդյունքում ստորագրվել է հուշագիր:
Հանդիպումներին իրանական կողմից մասնակցել են պետական մարմինների և տնտեսության ոլորտի լայն շրջանակի ներկայացուցիչներ։
Քննարկումների ընթացքում անդրադարձ է եղել երկկողմ տնտեսական հարաբերություններին վերաբերող բազմաթիվ խնդիրների, ինչպես նաև առանձին ծրագրային առաջարկությունների։
Հայկական պատվիրակությունը այցելել է նաև «Mammut» արդյունաբերական համալիր և «Cinnagen» դեղագործական ձեռնարկություն:

23 января делегация во главе с министром экономики Республики Армения Вааном Керобяном встретилась с министром промышленности, рудников и торговли   Исламской Республики Иран Алирезой Размхоссейни и председателем Центрального банка Исламской Республики Иран  Абдолнасером Хеммати.
Как  сообщили в Управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Армения,  по итогам встречи министра экономики Республики Армения и министра промышленности, рудников и торговли Исламской  Республики Иран был подписан меморандум.
С иранской стороны во встречах принял  участие широкий круг  представителей государственных органов и экономики.
В ходе обсуждений были затронуты многочисленные вопросы двусторонних экономических отношений, а также отдельные программные предложения.
Армянская делегация также посетила производственный комплекс Mammut и фармацевтическую компанию Cinnagen.