Փետրվարի 5-ին Ալմաթիում տեղի կունենա Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի հերթական նիստը, որին կմասնակցեն Հայաստանի, Բելառուսի, Ղազախստանի, Ղրղզստանի, Ռուսաստանի վարչապետները և Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի կոլեգիայի նախագահը, հայտնում է Ղազախստանի ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը:
Նախատեսվում է նաև ԵԱՏՄ դիտորդ երկրների՝ Մոլդովայի, Ուզբեկստանի և Կուբայի ներկայացուցիչների մասնակցությունը:
Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի հերթական նիստը տեղի կունենա նեղ և ընդլայնված կազմով։ Դրա օրակարգում ընդգրկված են առևտրատնտեսական համագործակցության ընդլայնման, ներքին շուկայի գործունեության խոչընդոտների վերացման, ինչպես նաև տնտեսության առանձին ոլորտներում ինտեգրացիոն ներուժի զարգացման հարցերը:
ԵԱՏՄ երկրների կառավարությունների ղեկավարները կայցելեն «Գլոբալ տնտեսության թվային ապագան» միջազգային համաժողով ՝ նվիրված թվային էկոհամակարգերի փոխգործակցության հարցերին: Համաժողովին հրավիրված են ոլորտի գիտնականներ և փորձագիտական շրջանակների առաջատար ներկայացուցիչներ:
Ռուսաստանը որոշել է վտարել Ուկրաինայի հյուպատոսին
Ականջահաճո շոուների պակաս նախընտրական Հայաստանում չի լինի (Աուդիո)
Սենոր Հասրաթյան. Պատերազմը սկսվեց ոչ թե 2020թ. սեպտեմբերի 27-ին, այլ 2018թ. մարտի 31-ին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այցելել է Վայոց ձորի մարզ
Հայաստանում կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի թիվը հասել է 207973-ի
08:33
ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետը և ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանը քննարկել են ռազմատեխնիկական համագործակցության զարգացման հետագա ծրագրերը

Руководители правительств России, Казахстана, Армении, Белоруссии и Киргизии примут участие в заседание Евразийского межправительственного совета (ЕМПС), которое пройдет 5 февраля в городе Алма-Ате. Об этом сообщает в понедельник пресс-служба Министерства иностранных дел Казахстана, передает ТАСС.
"5 февраля 2021 года в Алма-Ате состоится очередное заседание Евразийского межправительственного совета. В мероприятии примут участие главы правительств Армении, Белоруссии, Казахстана, Киргизии, России и председатель Коллегии Евразийской экономической комиссии. Также планируется участие государств - наблюдателей при Евразийском экономическом союзе - Молдавии, Узбекистана и Кубы", - говорится в сообщении.
Планируется, что заседание ЕМПС пройдет в узком и расширенном составах. "В его повестку включены вопросы расширения торгово-экономического сотрудничества, устранения барьеров, препятствующих функционированию внутреннего рынка, а также развития интеграционного потенциала в отдельных сферах экономики", - уточнили в пресс-службе.
В тот же день участники заседания ЕМПС посетят международный форум "Цифровое будущее глобальной экономики", посвященный вопросам взаимодействия цифровых экосистем в целях поддержки и стимулирования инноваций и технологического предпринимательства. На форум приглашены ведущие представители ученых и экспертных кругов в этой сфере.