Հայտնաբերվել է ևս 4 զինծառայողի աճյուն
Մարտական գործողությունների վայրերում իրականացված որոնողական աշխատանքների արդյունքում հայտնաբերվել է ևս 4 զինծառայողի աճյուն: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց Արցախի Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Հունան Թադևոսյանը։
«Մատաղիսի ուղղությամբ ադրբեջանցիները դիրքային հատվածում հայտնաբերել և փոխանցել են մեկ զոհվածի աճյուն: Նրա ինքնությունը հայտնի է դարձել գրպանում գտնված վարորդական վկայականով: Նա 1993 թվականին ծնված Աշոտ Լևոնի Խաչատրյանն է՝ պահեստազորային:
Ջրականի (Ջաբրայիլ) հատվածում հայտնաբերվել է ևս 3 զինծառայողի աճյուն: Նրանց ինքնությունը պարզ կլինի առաջիկայում: Ընդհանուր առմամբ՝ առայսօր որոնողական աշխատանքների արդյունքում հայտնաբերվել է 1287 զոհված զինծառայողի և քաղաքացիական անձանց աճյուններ: Այսօր 2 ջոկատ որոնումներ է իրականացնելու Հադրութի ուղղությամբ»,-հայտնեց Թադևոսյանը:

Обнаружены останки еще 4 военнослужащих
В результате поисковых работ в местах боевых действий обнаружены останки еще 4 военнослужащих. Об этом "Арменпресс" сообщил начальник отдела информации и по связям с общественностью Государственной службы по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах Унан Тадевосян.
"В направлении Матагиса азербайджанцы обнаружили и передали армянской стороне останки одного погибшего. Его личность удалось определить благодаря водительскому удостоверению в кармане. Это Ашот Левонович Хачатрян 1993 года рождения, из резервного запаса. В районе Джракана (Джабраил) обнаружены останки еще трех военнослужащих. Их личности будут установлены в ближайшее время. В общей сложности, по сей день, в результате поисковых работ  обнаружены останки 1 287 погибших военнослужащих и гражданских лиц. Сегодня 2 отряда будут вести поиски в направлении Гадрута", - сказал Тадевосян.