Ադրբեջանական կողմը 31 զինծառայողի աճյուն է վերադարձրել
«Վարանդայի (Ֆիզուլի) շրջանում ադրբեջանական կողմը հայկական կողմին է փոխանցել ևս 31 զոհված զինծառայողի աճյուն, առանց նշելու գտնվելու վայրի մասին որևէ տեղեկություն:
Նախնական տվյալներով վերջիններս պահեստազորայիններ են: Նրանց ինքնությունը պարզելու նպատակով նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն:
Ընդհանուր առմամբ, մինչ օրս հայտնաբերվել է 1318 աճյուն, որից 15-ը նախնական տվյալներով՝ քաղաքացիական անձինք են, մյուսները՝ ռազմագործողություններին մասնակցած զինծառայողներ, պահեստազորայիններ կամ կամավորներ:
Արցախի փրկարարներն այսօր որոնողական աշխատանքներն իրականացնում են Մարտունու(Ներքին Ճարտարի ուղղություն), Վարանդայի(ֆիզուլի) և Հադրութի շրջաններում»:
- Երկրագունդ. Արցախ օտարերկրացիների մուտքի սահմանափակումները «Առավոտյան լուրեր Լիլիթ Թումանյանի հետ» հաղորդման «Հայացք. Երկրագունդ» խորագրի ներքո անդրադարձ է կատարվել Արցախ...
- Ադրբեջանի հրաժարումը ռազմագերու կարգավիճակ տալ գերեվարված հայ զինվորներին՝ իրավունքի կոպտագույն խախտում է. Արցախի ԱԳՆ Ադրբեջանի դիրքորոշումը բացարձակապես անհիմն է ինչպես իրավական, այնպես էլ փաստագրական առումներով։

В Варандинском (Физулинском) районе азербайджанская сторона передала армянской останки еще 31 погибшего военнослужащего, не предоставив никакой информации о том, где они были найдены. Как передает Sputnik Армения, об этом сообщает Госслужба по чрезвычайным ситуациям Карабаха.
По предварительным данным, это резервисты. Назначена судебно-медицинская экспертиза для установления личностей погибших.
Всего на сегодняшний день обнаружено останки 1318 человек, 15 из которых, по предварительным данным, - гражданские лица, остальные - военнослужащие, резервисты или добровольцы.
Сегодня спасатели Арцаха проводят поисковые работы в Мартунинском (направление Неркин Чартар), Варандинском (Физулинском) и Гадрутском районах.