Հանրապետական կուսակցությունն ունի Դոնալդ Թրամփի կարիքը
ԱՄՆ Հանրապետական կուսակցությունն ունի Դոնալդ Թրամփի կարիքը, հայտարարել է Հանրապետական կուսակցության Ազգային կոմիտեի անդամ Ջոնաթան Բարնեթը, փոխանցում է «Politico»-ն։
«Կասկածից վեր է, որ ունենք Թրամփի և նրա ընտրողների կարիքը։ Բայց նա էլ մեր կարիքն ունի։ Միասին մենք կհարթենք ամեն ինչ»,-ասել է Բարնեթը։
Նշենք, որ Վաշինգտոնում տեղի ունեցած անկարգություններից հետո հանրապետական կուսակցության անդամները երես էին թեքել Թրամփից: Վերջիններս ցուցարարների գործողություններին աջակցելու համար դատապարտել էին Թրամփին: Նրանցից տասը նույնիսկ կողմ  էին կքվեարկել նախկին նախագահին իմպիչմենթի ենթարկելուն:
Սակայն աղբյուրի փոխանցմամբ՝ ներկայումս Հանրապետական կուսակցությունը ջանքեր է գործադրում Թրամփի հետ հարաբերությունները բարելավելու ուղղությամբ:

Республиканцы заявили, что нуждаются в Трампе
Член Национального комитета Республиканской партии Джонатан Барнетт заявил, что партия нуждается в экс-президенте США Дональде Трампе, как передает Gazeta.ru, об этом пишет газета Politico.
''Мы нужны друг другу. Вне всякого сомнения, он нам нужен, как и его вклад, и его избиратели'', - отметил Барнетт.
По его словам, и самому бывшему лидеру нужны республиканцы.
''Вместе мы все уладим'', - заключил политик.
Как отмечает издание, через несколько недель после штурма Капитолия высокопоставленные члены Республиканской партии вновь пытаются наладить отношения с Трампом, ''сохраняя при этом определенную дистанцию''.
Газета напомнила, что после беспорядков в Вашингтоне однопартийцы отвернулись от экс-президента и осудили его призывы к митингам.