ՊՆ. Սահմանային միջադեպեր չեն արձանագրվել
Հունվարի 29-ին և 30-ին ՀՀ պետական սահմանի հայ-ադրբեջանական շփման գծի ամբողջ երկայնքով կայուն օպերատիվ իրավիճակը չի փոփոխվել, սահմանային միջադեպեր չեն արձանագրվել:
ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության փոխանցմամբ, ԱԱԾ-ից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի պատասխանատվության տակ գտնվող Գորիս-Կապան միջպետական ավտոճանապարհի Որոտան-Դավիթ Բեկ հատվածում ևս սահմանային միջադեպեր չեն արձանագրվել:
Զինված ուժերի և ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի ստորաբաժանումները վերահսկում են սահմանային իրավիճակը սահմանագոտու ամբողջ երկայնքով և կատարում առաջադրված խնդիրները:

No border incidents were registered along the entire length of contact line of Armenian-Azerbaijani state border on January 29 and 30. The operative situation remained stable, the Ministry of Defense reported.
According to the information received from the RA NSC, no incidents were registered on the Vorotan-Davit Bek section of the Goris-Kapan interstate highway under the responsibility of the NSC border troops.
The units of the RA Armed Forces and NSS border troops control the border situation along the entire border area and fulfill the set tasks, the source added.