Լևոն Արոնյանն առաջիկա օրերին հանդես կգա հայտարարությամբ
Հայ առաջատար շախմատիստ, գրոսմայստեր Լևոն Արոնյանն առաջիկա օրերին հանդես կգա հայտարարությամբ։ Այս մասին «Ազատությանն» ասել է Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայի փոխնախագահ Սմբատ Լպուտյանը, փոխանցում է Panorama.am:
«Ես իր հետ երեկ խոսել եմ, ասաց՝ «այս երկու օրը գրառում կանեմ», այլ տեղեկություն ինքս էլ չունեմ», – ասաց Լպուտյանը։
Նշենք, որ ըստ մամուլում շրջանառվող լուրերի Լևոն Արոնյանը հայտարարել է, թե հրաժարվել է այսուհետ հանդես գալ Հայաստանի դրոշի ներքո և պատրաստվում է մեկնել Միացյալ Նահանգներ՝ մշտական բնակության։

Левон Аронян выступит с заявлением
Лидер армянских шахмат, гроссмейстер Левон Аронян в ближайшие дни выступит с заявлением. Об этом Радио Азатутюн (армянской службе радио Свобода) сообщил президент Федерации шахмат Армении Смбат Лпутян, передает Panorama.am.
"Я разговаривал с ним вчера, он сказал, что в ближайшие два дня выступит с заявлением, другой информации у меня нет", - сказал Лпутян.
Отметим, что, по сообщениям СМИ, гроссмейстер Левон Аронян заявил, что отныне отказывается играть под флагом Армении и собирается уехать на постоянное место жительства в США.