Ռուսաստանում կկայանա Արա Այվազյանի և Սերգեյ Լավրովի հանդիպումը
ՀՀ Արտաքին գործերի նախարար Արա Այվազյանը փետրվարի 17-ին աշխատանքային այցով կմեկնի Ռուսաստանի Դաշնություն, որտեղ կհանդիպի ՌԴ արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովի հետ: Այս մասին հայտնում է Ռուսաստանի ԱԳ նախարարության պաշտոնական կայքը:
«Արտաքին գերատեսչությունների ղեկավարները կքննարկեն երկկողմ, տարածաշրջանային և միջազգային օրակարգի արդիական հարցեր: Հատուկ ուշադրություն կդարձվի Ռուսաստանի, Ադրբեջանի և Հայաստանի ղեկավարների 2020թ. նոյեմբերի 9-ի և 2021թ. հունվարի 11-ի եռակողմ հայտարարություններին, շեշտը դնելով հումանիտար աջակցության, ենթակառուցվածքների վերականգնման, տարածաշրջանի ապաշրջափակման վրա»,- ասված է հաղորդագրությունում:

Главы МИД Армении и России проведут переговоры в Москве
17 февраля в рамках краткого рабочего визита министра иностранных дел Республики Армения А.Г.Айвазяна в Российскую Федерацию состоится его встреча с министром иностранных дел С.В.Лавровым. Об этом сообщает пресс-служба МИД РФ.
"Главы внешнеполитических ведомств обсудят актуальные вопросы двусторонней, региональной и международной повестки дня. Особое внимание будет уделено реализации заявлений лидеров России, Азербайджана и Армении от 9 ноября 2020 г. и 11 января 2021 г. с акцентом на оказание гуманитарного содействия, восстановление инфраструктуры, разблокирование транспортных коммуникаций в регионе. Будут сверены планы работы по линии сопредседателей Минской группы ОБСЕ.