Ադրբեջանի գրաված տարածքներում ականների վրա 15-ից ավել ադրբեջանցի զինվոր ու քաղաքացիական անձ է պայթել
Արցախում՝ Ադրբեջանի վերահսկողության տակ անցած Թալիշ գյուղում, հակատանկային ականի վրա ևս  1 ադրբեջանցի է պայթել: Այս մասին  հայտնել է Ադրբեջանի գլխավոր դատախազությունը:
Ինչպես փոխանցում է Ermenihaber-ը՝ Արցախում կրակի դադարեցման մասին 2020 թվականի նոյեմբերի 10-ին ստորագրված եռակողմ համաձայնագրից մինչև այսօր Ադրբեջանի վերահսկողության տակ անցած տարածքներում ականների վրա 15-ից ավել ադրբեջանցի զիվոր ու քաղաքացիական անձ է պայթել:
Ադրբեջանի գլխավոր դատախազությունը այդ միջադեպերի կապակցությամբ քաղաքացիներին զգուշացրել է խուսափել իրենց վերահսկողության տակ անցած տարածքներ այցելելուց, քանի դեռ ամբողջությամբ ականազերծում չի եղել:

Более 15 азербайджанских военнослужащих и гражданских лиц подорвались на минах на оккупированных территориях Азербайджана
В Арцахе, в селе Талиш, перешедшее под контроль Азербайджана, еще 1 азербайджанец подорвался на противотанковой мине. Об этом сообщает Генеральная прокуратура Азербайджана.
Как передает Panorama.am, ссылаясь на Ermenihaber с момента подписания в Арцахе 10 ноября 2020 года трехстороннего соглашения о прекращении огня по сей день более 15 азербайджанских  военнослужащих и гражданских лиц подорвались на минах.
В связи с этими инцидентами Генеральная прокуратура Азербайджана призвала граждан воздерживаться от посещения подконтрольных им территорий до их полного разминирования.