Պուտինը ՌԴ ԱԽ անդամների հետ քննարկել է Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ իրավիճակը
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը ՌԴ Անվտանգության խորհրդի մշտական անդամների հետ օպերատիվ խորհրդակցության ժամանակ քննարկել է Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ իրավիճակը, փոխանցում է ՏԱՍՍ գործակալությունը:
«Մենք այսօր Ձեզ հետ կքննարկենք Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման շուրջ իրավիճակը»,-ասել է ՌԴ նախագահը՝ բացելով խորհրդակցությունը:
Դիմելով մասնակիցներին՝ Պուտինը ընդգծել է, որ կցանկանար լսեր գնահատականներ ռուս խաղաղապահների, ԱԻՆ-ի, սահմանապահների աշխատանքի վերաբերյալ, ինչպես նաև այն մասին, թե ինչպես է ընթանում այդ ուղղությամբ համագործակցությունը միջազգային կազմակերպությունների և օտարերկրյա գործընկերների հետ:

On Friday, Russian President Vladimir Putin held  a meeting with the permanent members of the country’s Security Council and discussed with them the situation around Nagorno-Karabakh, TASS reports.
"Today we will discuss the situation around the Nagorno-Karabakh settlement," the President said opening the meeting.
Addressing the participants, Putin stressed that he would like to hear assessments of the work of the Russian peacekeepers, the Ministry of Emergency Situations, border guards, as well as how cooperation with international organizations and foreign partners is going in this direction.