Պուտինը ՌԴ ԱԽ անդամների հետ քննարկել է Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ իրավիճակը
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը ՌԴ Անվտանգության խորհրդի մշտական անդամների հետ օպերատիվ խորհրդակցության ժամանակ քննարկել է Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ իրավիճակը, փոխանցում է ՏԱՍՍ գործակալությունը:
«Մենք այսօր Ձեզ հետ կքննարկենք Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման շուրջ իրավիճակը»,-ասել է ՌԴ նախագահը՝ բացելով խորհրդակցությունը:
Դիմելով մասնակիցներին՝ Պուտինը ընդգծել է, որ կցանկանար լսեր գնահատականներ ռուս խաղաղապահների, ԱԻՆ-ի, սահմանապահների աշխատանքի վերաբերյալ, ինչպես նաև այն մասին, թե ինչպես է ընթանում այդ ուղղությամբ համագործակցությունը միջազգային կազմակերպությունների և օտարերկրյա գործընկերների հետ:

Путин обсудил ситуацию вокруг Карабаха с постоянными членами СБ РФ
Президент России Владимир Путин провел в пятницу оперативное совещание с постоянными членами Совбеза РФ и обсудил с ними ситуацию вокруг Нагорного Карабаха.
"Мы с вами сегодня обсудим ситуацию вокруг нагорнокарабахского урегулирования", - сказал президент, открывая совещание, передает ТАСС
Обращаясь к его участникам, Путин подчеркнул, что хотел бы услышать оценки работы российских миротворцев, сил МЧС, пограничников, а также о том, как по этому направлению идет сотрудничество с международными организациями и иностранными партнерами.