Մարտի 1-ից Ռուսաստանի, Հայաստանի, Ադրբեջանի, Բելառուսի, Ուկրաինայի և Ղազախստանի քաղաքացիները կկարողանան առանց պատվաստումների մեկնել Վրաստան, հայտնում է aysor.am-ը:
Վրաստանի կառավարության որոշմամբ՝ այդ երկրների քաղաքացիները Վրաստան ժամանելուն պես միայն բացասական ՊՇՌ թեստի կարիք կունենան:
Վրաստանի իշխանությունները փետրվարի 1-ից օտարերկրացիների համար օդային սահմաններ են բացել, երկրի ցամաքային ու ծովային սահմանները դեռ փակ են:
Մինչ այժմ Եվրամիության անդամ պետությունների, Իսրայելի, Շվեյցարիայի, Նորվեգիայի, ԱՄՆ-ի, Մեծ Բրիտանիայի, Քաթարի, ԱՄԷ-ի, Բահրեյնի և Թուրքիայի քաղաքացիները և բնակիչները կարող էին մուտք գործել Վրաստան`կորոնավիրուսի համար բացասական թեստի արդյունքի վկայագրով:

Грузия упростила въезд гражданам Армении
С 1 марта граждане России, Армении, Азербайджана, Беларуси, Украины и Казахстана смогут прилететь в Грузию, не проходя вакцинацию, сообщает Sputnik-Грузия
По решению правительства Грузии, гражданам этих стран по прилету в Грузию достаточно будет лишь отрицательного ПЦР-теста.
Власти Грузии открыли воздушные границы для иностранцев с 1 февраля, сухопутные и морские границы страны все еще закрыты.
До сих пор со справкой об отрицательном результате теста на коронавирус в Грузию могли въехать граждане и резиденты государств-членов Европейского Союза, Израиля, Швейцарии, Норвегии, США, Великобритании, Катара, ОАЭ, Бахрейна и Турции.