Մենք պետք է ամուր կանգնած լինենք, որ ՍԴ-ն ամուր ձևով պաշտպանի մեր շահերը. Վազգեն Մանուկյան
Այս պայքարը վատ ղեկավարին լավ ղեկավարելու համար չէ, մենք վատ ղեկավար չունենք, մեր երկիրը նվաճել են թշնամիները: Այս մասին, այսօր՝ մարտի 1-ին, Բաղրամյան պողոտայում «Հայրենիքի փրկության շարժման» հանրահավաքի ժամանակ հայտարարել է շարժման վարչապետի թեկնածու Վազգեն Մանուկյանը, փոխանցում է News.am-ը:
«Այն օրը, երբ Նիկոլ Փաշինյանը դարձավ վարչապետ, ես ինքս ինձ համար գրառում արեցի, գրեցի՝ վերջ, Նաիրի երկիրն այլևս չի իրականանալու, որովհետև մի հսկայական ցնցում պետք է լնիի, որ հնարավոր լինի երկիրը վերակառուցել: Այդ ցնցումը, ցավոք սրտի եղավ: Մեր սխալներն ու վրիպումներն էին, որ բերեց նրան, որ թշնամին գրավեց Հայաստանը: Եթե մենք նույն ձևի շարունակենք, էլի թշնամիները կգրավեն Հայաստանը»,- ասել է նա:
Վազգեն Մանուկյանն անդրադարձել է նրան, որ ՀՀ նախագահը հետ է ուղարկել ԳՇ պետին ազատելու միջնորդությունը. «ՀՀ նախագահն ամուր է կանգնած, բայց իր ամրությունը կախված է նաև մեր ամրությունից: Ինչքան մենք ամուր կանգնած լինենք, այնքան ամուր կլինի ինքը, ամուր կլինի բանակը: Հետո  հարցը հասնելու է ՍԴ: Մենք պետք է ամուր կանգնած լինենք, որ ՍԴ-ն ամուր ձևով պաշտպանի մեր ազգի, մեր բանակի շահերը: Եթե այդ կառույցների մեջքը դատարկ է, կարող է չդիմանալ, մենք պետք է ապահովենք այդ թիկունքը: Ամբողջ Հայաստանը պետք է ոտքի կանգնի»,-ասել է Վազգեն Մանուկյանը:

Это борьба не за хорошее руководство, у нас нет плохого лидера, нашу страну захватили враги. Об этом заявил во время митинга на проспекте Баграмяна кандидат в премьер-министры Движения  по спасению Родины Вазген Манукян, передает News.am
''В тот день, когда Никол Пашинян стал премьер-министром, я сделал себе пометку и написал:
''Конец, страна Наири больше не будет реализована, потому что для восстановления страны случиться огромный шок''. Этот шок, к сожалению, случился. Именно наши ошибки и упущения привели к тому, что враг оккупировал Армению. Если мы продолжим в том же духе, враги снова оккупируют Армению'', - сказал он.
Говоря о решении президента отослать проект указа об увольнении главы Генштаба, Манукян отметил: ''Президент Республики Армения тверд, но его сила зависит также от нашей силы. Чем сильнее мы будет стоять, тем сильнее он будет, тем сильнее будет армия. Вопрос дойдет до  Конституционного суда. Мы должны стоять твердо, чтобы Конституционный суд мог твердо защищать интересы нашего народа, нашей армии. Если у  этих структур не будет тыла, они могут не выдержать . Вся Армения должна встать'', - сказал Вазген Манукян.