ԶՈւ ղեկավար կազմը կրկին հաստատում է իր գնահատականները և հորդորում է դադարեցնել անհիմն մեղադրանքները
Զինված ուժերի ղեկավար կազմը կրկին հաստատում է ստեղծված իրավիճակի վերաբերյալ իր գնահատականները և շեշտում, որ, անկախ Զինված ուժերը քաղաքական գործընթացների մեջ ներքաշելու փորձերից, մնում Է անդրդվելի, կշռադատված և հաստատակամ։ Այդ մասին ասված է ՀՀ ԶՈւ ԳՇ հայտարարության մեջ, հայտնում է Aysor.am-ը։
«Զինված ուժերը, կազմված լինելով մեր ժողովրդի զավակներից և կանխազգալով  ազգային անվտանգության սպառնալիքները, անթույլատրելի է համարում և հորդորում է դադարեցնել Զինված ուժերին և առանձին պաշտոնատար անձանց ուղղված անհիմն մեղադրանքները։
Առկա իրավիճակը փաստում է, որ Զինված ուժերը առաջնորդվում է բացառապես պետական շահով և ծառայում է միայն ու միայն իր ժողովրդին՝ ղեկավարվելով Հայաստանի Հանրապետության Սահմադրության և իրավունքի նորմերով», - նշված է հայտարարության մեջ։
Փետրվարի 25-ին ՀՀ ԶՈւ ԳՇ-ն հայտարարել էր, որ ՀՀ վարչապետը և կառավարությունն այլևս ի վիճակի չեն ընդունելու ադեկվատ որոշումներ՝ հայ ժողովրդի համար այս ճգնաժամային և ճակատագրական իրավիճակում: Ստեղծված իրավիճակով պայմանավորված՝ ՀՀ զինված ուժերը պահանջել են ՀՀ վարչապետի և կառավարության հրաժարականը, միաժամանակ նախազգուշացրել՝ ձեռնպահ մնալ ժողովրդի դեմ ուժ կիրառելուց, ում զավակները զոհվել են՝ պաշտպանելով Հայրենիքն ու Արցախը:

Руководящий состав Вооруженных сил вновь подтверждает свои оценки относительно сложившейся ситуации и подчеркивает, что вне зависимости от попыток втянуть ВС в политические процессы, остается непоколебимым, уравновешенным и решительным. Как передает Aysor.am, об этом говорится в заявлении ГШ ВС.
"Вооруженные силы, предчувствуя угрозу национальной безопасности, считают непозволительным и призывают прекратить безосновательные обвинения в адрес ВС и отдельных официальных лиц.
Существующая ситуация свидетельствует, что ВС руководствуются исключительно национальным интересов и служат только своему народу", - в частности, говорится в заявлении.
Напомним, что 25 февраля ГШ ВС Армении выступил с заявлением, потребовав отставки премьер-министра Никола Пашиняна и правительства Армении.