Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Բուլղարիայի վարչապետ Բոյկո Բորիսովին՝ ազգային տոնի առթիվ: Ուղերձում նշված է.
Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և անձամբ իմ անունից ջերմ շնորհավորանքներ և լավագույն մաղթանքներ եմ հղում Ձեզ և Բուլղարիայի կառավարությանը ազգային տոնի` Ազատագրման օրվա կապակցությամբ, մաղթելով Ձեր երկրին առաջընթաց և բարգավաճում:
Հայ-բուլղարական դարավոր կապերը բարեկամության բազմաթիվ դրսևորումներ են ունեցել, որոնց հիմքում ընկած են պատմամշակութային առնչությունները, ընդհանուր հոգևոր արժեքներն ու փոխադարձ համակրանքը: Հենց այս հենքի վրա կառուցեցինք մեր միջպետական հարաբերությունները, որոնք նոր որակ ստացան վերջին տարիներին:
Վստահ եմ, որ երկու կառավարությունների միջև հաստատված երկկողմ և բազմակողմ համագործակցությունն ավելի կզարգանա ու կամրապնդվի, և համատեղ ջանքերով մենք կկարողանանք զգալի առաջընթաց արձանագրել՝ ի շահ մեր բարեկամ ժողովուրդների»:

Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Болгарии
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Республики Болгария Бойко Борисову по случаю Национального праздника страны. В послании говорится:
От имени правительства Республики Армения и от себя лично сердечно поздравляю и направляю наилучшие пожелания Вам и дружественному народу Болгарии по случаю национального праздника - Дня освобождения. Желаю Вашей стране прогресса и благополучия.
В многовековых армяно-болгарских отношениях было много проявлений дружбы, в основе которых лежат культурно-исторические связи, общие ценности и взаимная симпатия. Именно на этой основе мы построили наши межгосударственные отношения, которые в последние годы приобрели новое качество.
Уверен, что установленное между правительствами двух стран двустороннее и многостороннее сотрудничество будет и впредь развиваться и укрепляться, и совместными усилиями мы сможем добиться значительного прогресса на благо наших дружественных народов”.