Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հանդիպել է ՀՀ Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Օնիկ Գասպարյանի հետ:
Զրուցակիցները մասնավորապես անդրադարձել են վերջին իրադարձությունների առնչությամբ ստեղծված լարված իրավիճակին: Նշվել է, որ, անկախ այդ կապակցությամբ որոշումներից, առաջնահերթ կարևորություն են երկրի անվտանգությունն ու կայունությունը:
Նախագահ Սարգսյանը նշել է, որ զինված ուժերը մշտապես պետք է լինեն բոլորիս հոգածության ներքո, և ինքը շարունակելու է ուշադրության կենտրոնում պահել բանակը և նրա խնդիրները:

Президент Армении встретился с начальником ГШ ВС Оником Гаспаряном
Президент Армении Армен Саркисян сегодня встретился с начальником Генерального штаба Вооруженных сил РА, генерал-полковником Оником Гаспаряном. Об этом сообщает пресс-служба президента.
Собеседники, в частности, коснулись напряженной ситуации, сложившейся в связи с последними событиями. Было отмечено, что, независимо от решений в этой связи, первостепенное значение имеют безопасность и стабильность страны.
Президент Армении отметил, что ВС страны всегда должны находиться под опекой всех и он продолжит держать под вниманием армию и ее проблемы.