Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն այցելել է Ստեփանակերտի քաղաքապետարան և հանդիպել աշխատակազմի պատասխանատուների հետ:
Երկրի ղեկավարը նախ իր գոհունակությունն է հայտնել քաղաքապետ Դավիթ Սարգսյանին և աշխատակազմի մյուս պատասխանատուներին ինչպես պատերազմի օրերին, այնպես էլ դրանից հետո ցուցաբերած նվիրվածության և քաղաքացիական պատասխանատվության բարձր աստիճանի համար, ապա անդրադարձել ստեղծված իրավիճակին և դրան նախորդած ու հաջորդած գործընթացներին:
Արայիկ Հարությունյանն ընդգծել է, որ Պաշտպանության բանակի և ռուս խաղաղապահ զորակազմի անվտանգային երաշխիքներով Արցախը պահպանում և պահպանելու է դե ֆակտո անկախությունը և շարունակելու է ջանքերը անկախության միջազգային ճանաչման ուղղությամբ՝ միևնույն ժամանակ պատրաստ լինելով հակամարտության կարգավորմանը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ձևաչափով:
Հանրապետության նախագահն անդրադարձել է նաև մայրաքաղաքի զարգացման ծրագրերին, նշել, որ դրանց ծավալները նախապատերազմյան շրջանի համեմատ ընդհանուր առմամբ չեն նվազելու: Ավելացվելու են ինչպես բնակարանային շինարարության ծավալները, այնպես էլ քաղաքի բարեկարգման և նոր ենթակառուցվածքների ստեղծման աշխատանքները:

Президент Республики Арцах Араик Арутюнян посетил мэрию Степанакерта и встретился с ответственными сотрудниками администрации.
Глава государства поблагодарил мэра Давида Саркисяна и других сотрудников ажминистрации за преданность и высокую гражданскую ответственность, проявленные в дни войны и после нее, а затем коснулся создавшейся ситуации, предваряющих ей и последующих процессов.
Араик Арутюнян подчеркнул, что гарантии безопасности, предоставляемые Армией обороны и российским миротворческим контингентом, обеспечивают и обеспечат Арцаху де-факто независимость, и наша республика продолжит предпринимать усилия для международного признания независимости будучи готовой к урегулированию конфликта в формате Минской группы ОБСЕ.
Президент республики коснулся также программ развития столицы, отметив, что по сравнению с довоенным периодом их объемы не уменьшатся. Будут увеличены объемы жилищного строительства, работы по обустройству города и созданию новых инфраструктур.