Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է ՄԻԵԴ-ում ՀՀ ներկայացուցիչ Եղիշե Կիրակոսյանի գլխավորած պատվիրակությանը
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը մարտի 11-ին ընդունել է Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանում Հայաստանի Հանրապետության ներկայացուցիչ Եղիշե Կիրակոսյանի գլխավորած պատվիրակությանը:
Քննարկվել են 2020թ.-ի սեպտեմբերի 27-ին Արցախի Հանրապետության դեմ Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված պատերազմի հետևանքով բռնագաղթված քաղաքացիների, գերիների և այլ քաղաքացիների իրավունքների նկատմամբ թույլ տրված կոպիտ խախտումների դեպքերը և դրանց իրավական հետևանքները:
Պայմանավորվածություն է ձեռքբերվել վերոնշյալ խնդիրների վերհանման և դրանց պատշաճ քննության կազմակերպման ուղղությամբ սերտորեն համագործակցել ԱՀ լիազոր պետական մարմինների հետ:

President Arayik Harutyunyan Received the Delegation Led by Eghishe Kirakosyan, Representative of the Republic of Armenia to the European Court of Human Rights
On March 11 President of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan received the delegation led by Eghishe Kirakosyan, representative of the Republic of Armenia to the European Court of Human Rights.
The cases of gross violations of the rights of the forcibly displaced, prisoners and other citizens as a result of the war unleashed by Azerbaijan on September 27, 2020 against the Republic of Artsakh, and their legal consequences were discussed at the meeting.
In order to identify the above-mentioned issues and organize their proper examination an agreement was reached to cooperate closely with the authorized state bodies of the Republic of Artsakh.