Բացահայտվել են Թրամփի կյանքում տեղի ունեցած «ամենավատ իրադարձությունները»
Twitter-ում օգտահաշվի արգելափակումն ավելի շատ է տխրեցրել Թրամփին, քան նախագահական ընտրություններում կրած պարտությունը։ Այս մասին Business Insider-ի հետ հարցազրույցում ասել է նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփի զարմուհի Մերի Թրամփը:
«Ես կարծում եմ, որ Twitter-ում արգելափակումը և ԱՄՆ-ի գոլֆի պրոֆեսիոնալ խաղացողների ասոցիացիայի մերժումը մրցաշար անցկացնել նրա դաշտում, հավանաբար, ամենավատ իրադարձություններն էին, որոնք տեղի են ունեցել Թրամփի հետ վերջին չորս տարիների ընթացքում», - ասել է Մերի Թրամփը:
Ավելի վաղ Մերին գիրք էր գրել, որը կոչվում էր «Չափից շատ և երբեք բավարար չէ. Ինչպես է իմ ընտանիքը ստեղծել աշխարհի ամենավտանգավոր մարդուն»: Գրքում Թրամփի զարմուհին պնդում է, որ ԱՄՆ նախագահի բնավորությունն ու վրդովեցուցիչ պահվածքը «սպառնալիք են աշխարհի խաղաղությանը, տնտեսական անվտանգությանը և սոցիալական կառուցվածքին»: Թրամփի եղբայրը դատարանի միջոցով փորձել է արգելել գրքի վաճառքը, սակայն դատարանը չի բավարարել նրա հայցը: Առաջին իսկ օրը վաճառվել է գրքի 950 000 օրինակ:

Расстроили больше выборов: раскрыты "самые худшие события" в жизни Трампа
Блокировка аккаунта экс-президента США Дональда Трампа в Twitter, а также отказ в проведении соревнований по гольфу на его поле стали для бывшего главы государства огорчительнее, чем поражение на выборах президента в ноябре прошлого года, об этом заявила племянница политика Мэри Трамп.
"Я думаю, что блокировка в Twitter и отказ Ассоциации профессиональных игроков гольфа США (PGA of America) проводить турнир на его поле были, вероятно, самыми худшими событиями, которые произошли с ним за последние четыре года", – сказала она в интервью Business insider, передает Радио Sputnik
До этого Мэри Трамп написала книгу под названием "Слишком много и никогда недостаточно: как моя семья создала самого опасного человека в мире". В ней рассказывается о жизни экс-президента США. Брат Трампа пытался запретить продажу книги через суд, который сначала удовлетворил его иск, однако высшая инстанция отменила это решение. В первый день книга была продана в размере 950 тысяч копий.