Նոր նշանակումներ են կատարվել Մայր Աթոռում
Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի հայրապետական տնօրինությամբ կատարվել են մի շարք նշանակումներ։
Հոգեշնորհ Տ. Գաբրիել վարդապետ Սարգսյանը, ազատվելով Վանորեից տեսչությունում ստանձնած պարտականություններից, ծառայության է կոչվել Դամասկոսի հայոց թեմում։
Հոգեշնորհ Տ. Սիփան վարդապետ Գևորգյանը, ազատվելով Վանորեից տեսչությունում ստանձնած պարտականություններից, իր հոգևոր ծառայությունը կշարունակի Վիրահայոց թեմում։
Արժանապատիվ Տ. Սևակ քահանա Սարիբեկյանը, ազատվելով Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի «Ռուբեն Սևակ» թանգարանի տնօրենի պաշտոնից, ծառայության է կոչվել Կոտայքի թեմում։

Католикос Всех армян сделал новые назначения
Под высочайшим руководством Его Святейшества Гарегина II, Верховного Патриарха и Католикоса Всех армян был произведен ряд назначений. Об этом Арменпресс сообщили в информационной системе Первопрестола.
“Его Святейшество Преподобный Габриел Саркисян был освобожден с должности инспектора и назначен на службу в Армянскую епархию Дамаска.
Преподобный Сипан Геворгян продолжит свое усердное служение в епархии Армянской Апостольской церкви в Грузии.
Преподобный Севак Сарибекян, освобожден с поста директора музея “Рубен Севак” Первопрестольного Святого Эчмиадзина, назначен на службу в Котайкскую епархию”, - говорится в сообщении Первопрестола.