ԱԱԾ-ն հերքում է Արմեն Աբազյանի՝ տնօրենի պաշտոնից ազատման մասին լուրերը
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունից հերքեցին կառույցի տնօրեն Արմեն Աբազյանի՝ պաշտոնից ազատման մասին ԶԼՄ-ներում շրջանառվող լուրերը:
«ԱԱԾ տնօրենի փոփոխության մասին լուրերը իրականությանը չեն համապատասխանում»,- «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում՝ ասացին ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության մամուլի կենտրոնից:
Համաձայն «Ազգային անվտանգության մարմինների մասին» ՀՀ օրենքի 4.1 հոդվածի 1-ին կետի Լիազորված մարմնի անմիջական ղեկավարումն իրականացնում է Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենը, որին պաշտոնի նշանակում և պաշտոնից ազատում է Հանրապետության նախագահը՝ վարչապետի առաջարկությամբ:

СНБ Армении опровергает слухи об освобождении Армена Абазяна с должности директора
В Службе национальной безопасности Армении опровергли муссируемые в СМИ слухи об отставке директора структуры Армена Абазяна.
“Слухи о смене директора СНБ не соответствуют действительности”, - сказали Арменпресс в пресс-службе СНБ Армении.
Согласно пункту 1 статьи 4.1 Закона Республики Армения “Об органах национальной безопасности”, непосредственное руководство уполномоченным органом осуществляет директор Службы национальной безопасности, которого назначает на должность и освобождает с должности президент республики по предложению премьер-министра.