Թուրքիան Հայաստանի նկատմամբ իր ագրեսիվ քաղաքականությունը պետք է փոխի հանուն տարածաշրջանում խաղաղության. Արա Այվազյան
Հայաստանն ակնկալում է, որ Թուրքիան հայկական կողմի նկատմամբ իր ագրեսիվ քաղաքականությունը կփոխի հանուն տարածաշրջանում խաղաղության: Այս մասին այսօր՝ մարտի 29-ին, ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նիստում 2020 թվականին կատարված աշխատանքի հաշվետվության քննարկման ժամանակ հայտնեց արտգործնախարար Արա Այվազյանը:
Վերջինիս խոսքով՝ որպեսզի տարածաշրջանում իսկապես խաղաղություն հաստատվի, Թուրքիան պետք է լրջագույն արմատական փոփոխությունների ենթարկի Հայաստանի նկատմամբ իր ագրեսիվ քաղաքականությունը և բացառի պաշտոնական Երևանի նկատմամբ թշնամական գործողությունները:

МИД Армении: Турция должна изменить свою агрессивную политику в отношении Армении ради мира в регионе
Армения ожидает, что Турция изменит свою агрессивную политику в отношении армянской стороны ради мира в регионе. Об этом в Национальном Собрании Армении на заседании постоянной парламентской Комиссии по внешним отношениям при обсуждении отчета о проделанной работе за 2020 год заявил 29 марта министр иностранных дел республики Ара Айвазян, передает News.am.
По его словам, чтобы в регионе действительно установился мир, Турция должна подвергнуть серьезным коренным изменениям свою агрессивную политику в отношении Армении и исключить враждебные действия в отношении официального Еревана.