Զինադադարից հետո հայտնաբերվել է ընդհանուր 1524 աճյուն
Ռազմագործողությունների ընթացքում զոհված և մինչ այժմ անհետ կորած համարվող զինվորականների ու պահեստազորայինների աճյունների որոնողական աշխատանքներն այսօր շարունակվում են Ջրականի (Ջաբրայիլ) և Վարանդայի(Ֆիզուլի) շրջաններում՝ 2 ջոկատով: Այս մասին հայտնում են Արցախի ՆԳՆ Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունից։
Նշենք, որ Ադրբեջանի կողմից Արցախի օկուպացված տարածքներում, գյուղական ու քաղաքային համայնքներում, դիրքային, լեռնային ու անտառային հատվածներում, Արցախի փրկարարները սկսած 2020 թվականի նոյեմբերի 13-ից մինչ այսօր, բոլոր ուղղություններում իրականացրել են փրկարար-որոնողական աշխատանքներ:
Զինադադարից հետո հայտնաբերվել է ընդհանուր 1524 աճյուն:
Այժմ որոնումներն իրականացվում են ըստ անհրաժեշտության, պարտադիր տարածքին ծանոթ կամ ռազմական գործողություններին մասնակցած ուղեկցորդի մասնակցությամբ:

Поиск тел погибших продолжается сегодня в районах Джракан (Джабраил) и Варанда (Физули)
Поиск тел солдат и резервистов, погибших в ходе боевых действий, продолжается сегодня двумя отрядами в районах Джракан (Джабраил) и Варанда (Физули). Об этом сообщает Государственная служба по чрезвычайным ситуациям МВД Арцаха.
Следует отметить, что на оккупированных Азербайджаном территориях Арцаха, в сельских и городских населенных пунктах, в позиционных, горных и лесных районах с 13 ноября 2020 года спасатели Арцаха проводят поисково-спасательные работы по всем направлениям.
После прекращения огня было найдено 1524 тела.
В настоящее время поисковые работы проводятся по мере необходимости с участием сопровождающего, знакомого с местностью или принимавшим участие в боевых действиях.