Պեսկովը հայտարարել է, որ Ռուսաստանը միգրանտների պակաս է զգում հավակնոտ ծրագրեր իրականացնելու համար
Միգրանտների թիվը Ռուսաստանում վերջին մեկ տարվա ընթացքում զգալիորեն նվազել է, և այժմ նրանք նույնիսկ բավարար չեն հավակնոտ ծրագրերի իրականացման համար: Այս մասին հինգշաբթի լրագրողներին հայտնել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, փոխանցում է ՏԱՍՍ գործակալությունը:
Պատասխանելով հարցին՝ արդյո՞ք Կրեմլն արձանագրում է ռուսաստանցիների աճող դժգոհությունը միգրանտներից և արդյո՞ք պոտենցիալ սպառնալիք չի համարում դա երկրի անվտանգության համար, նա ասել է. «Ճիշտն ասած, ես ծանոթ չեմ սոցիոլոգիական հետազոտության նյութերին ռուսաստանցիների՝ միգրանտների նկատմամբ վերաբերմունքի մասին, այնպես որ ես ոչ մի կերպ չեմ կարող դա մեկնաբանել և չեմ անի դա»:
«Ես կարող եմ միայն փաստել այն իրողությունը, որ վկայում է այն մասին, որ վերջին տարվա ընթացքում միգրանտները մեզ մոտ քչացել են: Եվ այս նույն միգրանտների կարիքը մենք շատ ունենք՝ հավակնոտ ծրագրերի իրականացման համար»,- ընդգծել է Կրեմլի խոսնակը:

Песков заявил, что России не хватает мигрантов для реализации амбициозных планов
Количество мигрантов в России значительно сократилось за последний год, и сейчас их даже недостаточно для реализации амбициозных проектов. Об этом заявил журналистам в четверг пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков, передает ТАСС
Отвечая на вопрос, фиксируют ли в Кремле рост недовольства россиян мигрантами и считают ли это потенциальной угрозой для безопасности страны, он заметил: "Я, честно говоря, не знаком с материалами каких-то социологических исследований об отношении россиян к мигрантам, поэтому я никак не смогу это прокомментировать и не буду это делать".
"Могу лишь констатировать реальность, которая говорит о том, что вообще-то мигрантов стало совсем мало у нас за последний год, - подчеркнул представитель Кремля. - И этих самых мигрантов нам очень и очень не хватает для реализации амбициозных планов".