Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 11 նոր դեպք է հաստատվել
Արցախում ապրիլի 10-ին կատարված 57 թեստավորման արդյունքում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 11 դեպք: Այս մասին տեղեկացնում են Արցախի առողջապահության նախարարությունից՝ մանրամասնելով, որ վարակակիրները նախկինում հաստատված օջախների կոնտակտավորներ են:
Ըստ գերատեսչության տեղեկատվության՝ Արցախի բուժհաստատություններում  ապրիլի 11-ի դրությամբ  կորոնավիրուսային հիվանդությունից ստացիոնար բուժում է ստանում 27 վարակակիր, իսկ թեթև ձևերն ամբուլատոր բուժում են ստանում տնային պայմաններում:
«Արցախում այս տարվա ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 5107 քաղաքացու հետազոտություն, որից 666-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։ Ընդհանուր առմամբ, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2550 դեպք: Կատարվել է 22 հազար 555 թեստավորում»,-հայտնում են Արցախի առողջապահության նախարարությունից՝ հորդորելով հետևել առողջապահական ցուցումներին՝ նոր բռնկումներից խուսափելու և կորոնավիրուսային վարակը հաղթահարելու համար:

В Арцахе подтверждено 11 случаев заболевания коронавирусом
10 апреля в Арцахе было проведено 57 тестов, в результате которых подтверждено 11 случаев заболевания коронавирусом.
Об этом сообщает  Министерство здравоохранения Республики Арцах, уточняя, что инфицированные являются контактерами ранее установленных очагов.
Согласно источнику,  по состоянию на 11 апреля,   27 инфицированных проходят стационарное лечение от коронавируса в медицинских учреждениях Арцаха, а пациенты с  легкой формой болезни  проходят амбулаторное лечение на дому.
"В течение этого года в Арцахе в лаборатории на выявление коронавируса было обследовано 5107 граждан, из которых 666 тестов дали положительный результат. Всего подтверждено 2550 случаев заболевания коронавирусом. Было проведено 22.555 тестов", - сообщили в Министерстве здравоохранения Республики Арцах, призывая следовать инструкциям, чтобы избежать новых вспышек и в кратчайшие  сроки побороть коронавирусную инфекцию.