Ադրբեջանցիները կրակել են Սարուշեն գյուղի դաշտերում աշխատող գյուղացիների ուղղությամբ (News.am)
Օրերս ադրբեջանցիները կրակել են Արցախի Սարուշեն գյուղի դաշտերում աշխատանքներ իրականցնող գյուղացիների ուղղությամբ: Այս մասին NEWS.am-ին է հայտնել Արցախի խորհրդարանի պատգամավոր Մետաքսե Հակոբյանը:
«Օրը ցերեկով կրակել են դաշտում աշխատող քաղաքացիների վրա, կոնկրետ դաշտում աշխատող տրակտորի ուղղությամբ: Իմ կարծիքով թշնամին ճնշում է կիրառում դեպի Շուշի տանող ճանապարհը իրենց վերահսկողության տակ վերցնելու համար»,-ասել է նա:
Նշենք, որ Սարուշեն գյուղը սահմանամերձ է, գյուղի մոտով ամեն օր դեպի Շուշի ադրբեջանցիներ են երթևեկում: Գյուղը պատերազմից հետո նորից լիովին վերաբնակեցվել է:

Азербайджанцы открыли стрельбу по работавшим в полях жителям села Сарушен в Арцахе (News.am)
На днях азербайджанцы открыли стрельбу в направлении работавших в полях жителей села Сарушен в Арцахе. Об этом NEWS.am сообщила депутат Национального собрания Арцаха Метаксе Акопян.
''Средь бела дня открыли стрельбу по работавшим в поле гражданам, конкретно в направлении работавшего в поле трактора. По-моему, враг оказывает давление для того, чтобы взять под свой контроль дорогу, ведущую к Шуши'', - сказала она.
Отметим, что село Сарушен расположено на границе, мимо села ежедневно направляются к Шуши азербайджанцы. После войны село снова было полностью заселено.